Kuidas tulla toime toksilise (mürgise) töökeskkonnaga?
Üldinfo
Saada sõbrale Toimumise kuupäev: 18.03.2020 - 18.03.2020 Registreerimise lõpp: 08.03.2020 Kestvus: Asukoht: Online webinar Hind: 0 € + kmTasuta webinar: Kuidas tulla toime toksilise (mürgise) töökeskkonnaga?
Enamikes töökeskkondades on vähemal või rohkemal määral toksilist õhkkonda, nagu nt intriigid, kuulujutud, konfliktid, emotsionaalsed „plahvatamised“, nartsissistlik käitumine, tahtlikud torked ja solvamised, diskrimineerimine ja lemmikute soosimine jms.
Töötades toksilises töökeskkonnas 40 tundi nädalas, tunneb töötaja pidevalt ahastust, jõuetust ning paratamatuse-tunnet. Kahjuks esineb toksilisi töökeskkondi sagedamini, kui me eeldame. Mürgised töökeskkonnad muudavad töötajad depressiivseks, rahulolematuks ning pärsivad tootlikkust. Lisaks vähendab see töö kvaliteeti ja rikub suhteid klientidega.
prof Mare Teichmann annab 45 min jooksul juhised, kuidas vaimselt pingelist töökeskkonda parandada.
Programm
Kuidas toime tulla toksilise (mürgise) töökeskkonnaga?
10:00 - 10:45
-
Tallinna Tehnikaülikooli emeriitprofessor, psühholoog; PE Konsult, juhataja
- Toksilise töökeskkonna äratundmine: intriigid, kuulujutud, konfliktid, emotsionaalsed „plahvatamised“, nartsissistlik käitumine, tahtlikud torked ja solvamised, diskrimineerimine ja lemmikute soosimine jms.
- Mittetulemuslik käitumine tööl (Counterproductive behaviour at work): kohatu käitumine, ebaviisakas käitumine, kiusamine, logelemine, raiskamine, sabotaaž, distsipliin, puudumine, ohutusreeglite eiramine, agressiivne käitumine, valetamine, varastamine. Eesti uuringu tulemused (N=543; PE Konsult ,2017).
- Kes on süüdi? Kas üldse tasub süüdlasi otsida?
- Kes peaks midagi ette võtma?
- Mida teha?
- Psühholoogilised kokkulepped – s.h. 0-tolerants
- Organisatsiooni kodanikuna käitumine (Organization cityzenship behabiour): kolleegi vabatahtlik aitamine, uuel töötaja kohanemise aitamine, vajadusel juhendamine, nõustamine, kui kolleeg on ülekoormatud, siis talle lõuna toomine, tööaja vahetamine kui kolleeg seda hädasti vajab, sõbralik ja heatahtlik suhtumine jms. Eesti uuringu tulemused (N=483; PE Konsult, 2017).
Õppekorralduse alused
Sündmuse tüüp:
Webinar
Lektorite arv:
1
Sihtrühm:
Õppemeetodid:
Õppe kestvus 1 AT. Interaktiivne loeng
Loobumistingimused:
Kirjalikul teavitamisel tühistame registreeringu kuni 16. märtsini.
Projektijuht:
RagneTalv
Toitlustus:
Ei