Andmeanalüütiku arenguprogramm

Üldinfo

Toimumise kuupäev: 17.08.2023 - 24.10.2023 Registreerimise lõpp: 23.10.2023 Kestvus: 71 AT Asukoht: Online-arenguprogramm Hind: 1990 € + km Ühe õppepäeva hind: 219 € + km
Meie sooduspakkumistega liitujatele kehtib soodushind kuni 23. oktoobrini Soodushind: 1690 € + km Ühe päeva soodushind: 169 € + km
LIITU SOODUSPAKKUMISTEGA -30%

Eesti Koolitus- ja Konverentsikeskus on Eesti Töötukassa koolituskaardi koostööpartner

Andmeanalüütiku arenguprogramm

* Uurige lähemalt ka Eesti Töötukassa võimalustest koolitustoetuse ja teenusest töötaja koolituskulude hüvitamisest tööandjale. Arenguprogrammide eest on võimalik tasuda Liisi järelmaksuga.
Andmeanalüütiku arenguprogramm vene keeles.

Võimalik on registreeruda ka uuele Andmeanalüütiku arenguprogrammile.

Andmeanalüütiku arenguprogramm on andmevaldkonnast huvitatud inimestele suunatud kaks kuud kestev täiendõpe. Programm toimub veebikeskkonnas ning teemad jagunevad 10-le õppepäevale. Iga õppepäev on järelkuulatav 14 päeva jooksul peale selle toimumist endale sobival ajal. Võimalus on osaleda ka üksikutel päevadel eraldi, lisades registreerumisel märkuste lahtrisse, millistel õppepäevadel soovite osaleda.

Täiendõppe eesmärk on anda baasteadmised andmete kogumisest, töötlemisest ja analüüsimisest koos praktilise kogemusega, et tutvustada tänapäevaseid lähenemisi andmete efektiivsemaks kasutamiseks. Koolituse käigus õpitakse tundma mitmeid andmetöötluseks vajaminevaid tööriistu ning meetodeid, et mõista, kuidas kogutud andmetest saada oma ettevõtte jaoks väärtuslikku teavet.

Maailma andmemaht kahekordistub iga kolme aasta tagant. Kõiki neid andmeid peab saama sorteerida, töödelda ja kasutada maksimaalse äriväärtusega. Selleks vajame andmeanalüütikuid ja -spetsialiste, kes struktureeritud lähenemisviisi abil andmete haldamisel suudavad oluliselt suurendada mistahes äriprotsessi efektiivsust. Reaalsus on see, et kolmveerandil ettevõtetest pole tänapäeval oma andmete parimal viisil kasutamiseks vajalikke oskusi ja tehnoloogiaid. Kõikjal on tõsine puudus andmeanalüütikutest, kes teaksid, kuidas ettevõttes tasuvuse suurendamiseks andmeanalüüsi tõhusalt kasutada. Kas andmespetsialistiks saamiseks peab teadma kõrgemat matemaatikat ja programmeerimist? Muidugi ei ole see üleliigne, kuid piisab loogilisest mõtlemisest, visadusest ja suurest soovist uute oskuste omandamiseks.

Eelmistel arenguprogrammidel osalenute tagasiside:

 • “Tänan suurepärase koolituse eest, sain palju materjale taas meelde tuletada ning ka palju uusi teadmisi juurde! Tekkis huvi nii mõnegi uue programmi vastu.”
 • “Oli väga arendav koolitus suurepäraste lektorite, kaasõppijate ja suurepärase korraldusega. Ja kuigi testi tulemus on nigel, oli ikkagi põnev ja loodan, et tulevikus on võimalus süvitsi minna mõne andmebaasiga.”
 • “Väga palju uusi teadmisi.”
 • Aitäh! Koolitus algas ja lõppes täpselt, info oli ette saadetud jpm. Õppevideod võiks olla kauem kättesaadavad, sest koolitus tekitas meeletu huvi ja sealt oleks tõhusam õpitut korrata, vaadata üle, kui konspektist, kuna kõik ei saa nagunii kirja. Ülihea korralduslik pool ja lektorid oma ala profid.”
 • “Väga arendav koolitus oli. Tänan selle eest!”
 • “Mõnusalt asjalik koolituste sari :-)”
 • “Aitäh nii super õpetliku ja hästi korraldatud koolituse eest! Olen äärmiselt tänulik, et mul oli võimalus selles osaleda! Jõudu teile ja kõike parimat!”
 • “Koolitus oli ülevaatlik ja andis baasteadmisi valdkonnast. Inspireeriv ja arendav.”
 • “Väga hea ja põhjalik tutvustus erinevatele andmeanalüüsiks vajalikele programmidele ja üldiselt hariv. Tänud”

Koolituse läbinuna: 

 • tead, kuidas andmeid koguda, analüüsida ja töödelda
 • saad algteadmised andmete erinevatest liikidest, kuidas neid analüüsida ning kuidas valida endale see kõige meelepärasem tööriist ja väljendusviis
 • mõistad, kuidas töötada SQL andmebaasidega ning kuidas lisada ja muuta andmeid olemasolevates tabelites
 • oskad koostada päringuid ühest ja mitmest tabelist tingimustele vastavate andmete kättesaamiseks, kasutades vajadusel ka alampäringuid
 • saad baasteadmised, kuidas ja kus masinõpet kasutada
 • oskad andmeid analüüsida Excelis Pivot tabelis, PowerQuery ja Qlik tööriistadega ning luua omale kõnekaid visuaale
 • tead, kuidas ettevõttes tasuvuse suurendamiseks andmete analüüsi tõhusalt kasutada
 • omad algteadmisi sellest, kuidas R-iga andmeid analüüsida, visualiseerida ja raporteerida
 • omandad andmetest väärtuste loomiseks vajalikke metoodikaid
 • oskad igakülgselt analüüsida ja avastada seoseid oma andmetes ning luua tähenduslikke esitlusi ja neid teistega jagada
 • oskad ära tunda erinevaid andmekategooriaid ning tead, millistel õiguslikel alustel tohib andmeid töödelda ning millised on rikkumiste tagajärjed

Programmi sisukaid ja mitmekülgseid õppepäevi viivad läbi oma ala tipptegijad ja väärtusliku kogemuspagasiga praktikud: Maarja Maarjakõiv, Merilin Paas-Loeza, Asko Uri, Silver Toompalu, Markus Malm, Andrus Kaasik, Silver Traat, Raul Sirel ja Renee Kooli.

Töö toimub väikestes gruppides ja kohtade arv on piiratud!

Koolitusel osalemiseks on vajalik laadida enne õppepäeva algust vajalik tarkvara arvutisse. Kaasategemiseks vajalike programmide nimekiri:
– Excel ning PowerQuery
– tasuta tarkvarad SQL, R ja RStudio

* Detailsema info programmide töölauaversiooni installeerimisest saadame enne iga õppepäeva algust.

Osalemistasu on 1990 €+km (Eesti Koolitus- ja Konverentsikeskuse sooduspakkumistega liitujale 1690 €+km). Soovi korral on võimalik arenguprogrammi eest tasuda ka kolmes osas. Võimalus on osaleda ka üksikutel päevadel eraldi, lisades registreerumisel märkuste lahtrisse info, mis päeva(de)l soovid osaleda. Ühe õppepäeva hind on 219 €+km (sooduspakkumistega liitujale 169 €+km). Palun sisestage erisoov registreerumisel märkuste lahtrisse. Hinna sisse kuulub iga õppepäeva järelvaatamise võimalus veebis 14 päeva jooksul pärast toimumist info kinnistamise eesmärgil.

Täiendõppe kogumaht 71 AT, millest iseseisev töö 18 AT. Koolituspäevad on interaktiivse ülesehitusega, kus toimub koolitaja ning osaleja vaheline dialoog ning praktilised harjutused. Osalejad saavad personaalselt vastused enda küsimustele. Kursus lõpeb elektroonilise kirjaliku arvestusega. Andmeanalüütiku arenguprogrammi tunnistuse saavad kõik, kes on läbinud kogu arenguprogrammi.

Advertisement banner

Programm

17.08.2023

1. ÕPPEPÄEV


10:00 – 15:30

Sissejuhatus erialasse. Andmeanalüüsi alused

 • Maarja Maarjakõiv

  Maarja Maarjakõiv

  Endine Elisa Eesti andmeanalüütik; Olympic Entertainment Group, kliendisuhete ja püsikliendiprogrammi juht

Õppepäeva eesmärk on anda laiem ülevaade andmete olemusest, kuidas neid koguda ja töödelda ning kuidas kogu see teave on ettevõttele kasulik. Samuti anda teadmised, miks on analüütik ettevõttele vajalik ning mis on põhilised omadused, mis analüütiku tegelikult väärtuslikuks teevad. Viimaks katame põhilised väljakutsed, mis ilmnevad analüütika valdkonnas.

 • Mis on andmed?
 • Kuidas andmeid kogutakse?
 • Kuidas andmeid töödeldakse?
 • Miks on andmed ettevõttele vajalikud?
 • Miks on analüütik ettevõttele vajalik?
 • Analüütiku põhilised omadused, mis loovad väärtust ja kas seda kõike saab õppida?
 • Põhilised väljakutsed analüütikaga tegelemisel

29.08.2023

2. ÕPPEPÄEV


10:00 – 15:30

Andmete kogumine, andmekaeve ja andmete visualiseerimine

 • Renee Kooli

  Renee Kooli

  Glia, analüütika juht; Estonian Business School, õppejõud

Koolituspäeva fookus on seotud andmete kogumisel, nendega opereerimisel ning lõpuks nendest väärtuse loomisel läbi visualiseerimise. Eesmärk on anda algteadmised andmete erinevatest liikidest, kuidas neid analüüsida ning kuidas valida endale see kõige meelepärasem tööriist ja väljendusviis. Lisaks räägime ka data literacyst, ehk andmekirjaoskusest.

 • Kuidas organisatsioonid andmeid koguvad ja nendest väärtust loovad
 • Analüütiline protsess – milline see välja näeb ja mis samme endas hõlmab
 • Andmetüüpide eristus
 • Andmekaeve – mis see on ja mida seal tehakse
 • Turul olevad tööriistad ning kuidas valida endale see ‘õige’
 • Andmete visualiseerimine ja andmekirjaoskus (data literacy)

05.09.2023

3. ÕPPEPÄEV


10:00 – 15:30

Andmeanalüüs Excelis Pivot Table, konsolideeri ja PowerQuery tööriistadega

 • Asko Uri

  Asko Uri

  Kasulik Koolitus ™ / KehaMeeleKool OÜ, koolitaja ja koolitusjuht

Koolituse põhiosa keskendub Pivot Table kasutamisele, sh
– Pivot andmetabelite loomine ja lahtrite vormindamine, andmete kuvamine ja värskendamine
– Väljade ja üksuste kasutamine Pivot tabelis, sh uute väljade ja üksuste loomine
– Väljade grupeerimine
– Risttabelite loomine
– Kuupäevaga väljade analüüsimine
– Pivot tabeli kujundamine
– Pivot tabelis lahtrite viitamine arvutuste tegemisel
– Pivot tabelitest diagrammide loomine

Lisaks vaatame andmete kokkutoomist ja korrastamist eri tabelitest:
– Konsolideeri tööriistaga
– PowerQuery tööriistaga

PowerQuery tööriista juures vaatame eraldi andmete toomist Excelisse läbi csv faili niimoodi, et edaspidi toimuks uute importimiste korral andmete korrastamine (vormindamine, veergude korrastamine jm) automaatselt.

12.09.2023

4. ÕPPEPÄEV


10:00 – 13:15

Andmeanalüüsiks vajalik tööriist Qlik

 • Andrus Kaasik

  Andrus Kaasik

  Infovara OÜ, Qlik’i sertifitseeritud konsultant ja koolitaja

Qlik koolituse eesmärk on tutvustada kõigile analüüsihuvilistele kaasaegse andmete visualiseerimise ja iseteenindusliku analüüsi põhimõtteid ning võimalusi Qlik Sense platvormil. Koolituses on kombineeritud näited ja praktilised harjutused, millega õpetatakse nutikate analüüsilahenduste ja mõjusate visualiseeringute loomist ning antakse kasutajatele vajalikud teadmised ja oskused iseseisvaks tööks antud platvormiga.
Koolitus on mõeldud kõigile, kel on huvi analüütika vastu ning soov oma andmetest oluline info kätte saada ning neile, kes soovivad lisaks aruannetele näha ka numbrite taha – miks tulemus on just selline ja kuidas seda parandada.
Koolitus sobib nii neile, kes kaaluvad Qlik Sense kasutusele võtta, kuid ei ole selle tarkvaraga enne kokku puutunud kui ka neile neile, kes on juba kasutamas Qlik Sense tarkvara (ärikasutajad, analüütikud, andmeteadlased, infotöötajad), kes tahavad oma andmeid analüüsida, kõrgel tasemel visualiseeringuid luua ja infot jagada! Koolitus on kasulik ka QlikView arendajatele, kes soovivad oma teadmisi QlikSense’i kohta täiendada.

 • Sissejuhatus analüütikasse ja Qlik Sense tutvustus
 • Qlik Sense peamiste funktsioonide tutvustus
 • Parima visualiseeringu valik vastavalt amdetüüpidele ja andmete visualiseerimisepõhimõtted
 • Andmete tõmbamine Qlik Sense, andmeseoste loomine
 • Mõõdikute ja dimensioonide loomine
 • Uute visualiseeringute loomine mõõdikute/dimensioonide raamatukogu kasutades
 • Esitluse loomine rakenduses (story-telling funktsiooni kasutades)
 • Rakenduste jagamine teistega pilveteenuste abil
 • Hands-on ülesanded
 • Küsimused ja vastused

19.09.2023

5. ÕPPEPÄEV


10:00 – 15:30

SQL - andmete kogumiseks hädavajalik tööriist

 • Silver Toompalu

  Silver Toompalu

  OfficePoint OÜ, omanik ja koolitaja; Tallinna Tehnikakõrgkooli ja Eesti Maaülikooli lektor; Täiskasvanute koolitaja (tase 7)

 • SQL andmebaaside põhitõed
 • Relatsioonilise andmebaasi loomine
 • Üldised SQL keelereeglid, andmetüübid
 • Andmebaasi ja tabelite loomine, kasutuselevõtt, kustutamine
 • Tabeli struktuuri muutmine
 • Andmete lisamine tabelisse, erinevad võimalused

26.09.2023

6. ÕPPEPÄEV


10:00 – 15:30

SQL - andmete kogumiseks hädavajalik tööriist

 • Silver Toompalu

  Silver Toompalu

  OfficePoint OÜ, omanik ja koolitaja; Tallinna Tehnikakõrgkooli ja Eesti Maaülikooli lektor; Täiskasvanute koolitaja (tase 7)

 • Päringute loomine
 • Päringute tegemine ühest tabelist
 • Tingimuste seadmine, sorteerimine, grupeerimine, agregaatfunktsioonide kasutamine
 • Päringud mitmest tabelist, tehted päringutulemustega
 • Alampäringute kasutamine
 • Funktsioonide kasutamine päringutes
 • Täiendavad võimalused (vaadete ja transaktsioonide kasutamine)

03.10.2023

7. ÕPPEPÄEV


10:00 – 13:15

Masinõpe

Eesmärk on anda ülevaade masinõppest kui praktilisest tööriistast ning seletada lahti kõik sellega kaasnevad baasteadmised. Koolituse lõpuks peaks olema osalejal selge raamistik kuidas ja kus kasutada masinõppe tehnoloogiad ning milliseid andmeid selleks saab kasutada.

10.10.2023

8. ÕPPEPÄEV


10:00 – 15:30

R - võimas töövahend andmetega töötamisel

 • Andmete importimine ja esmane analüüs
 • Andmete importimine töölauale Exceli või CSV failist
 • Andmetest ülevaate saamine ja esmane analüüs
 • Andmetöötlus Tidyverse’i pakettidega dplyr & lubridate
 • dplyr’i verbid
 • Kuupäevaliste andmete töötlemine lubridate paketiga

17.10.2023

9. ÕPPEPÄEV


10:00 – 15:30

R - võimas töövahend andmetega töötamisel

 • Andmete visualiseerimine paketiga ggplot2
 • Jooniste loomine (hajuvusdiagramm, tulpdiagramm ja joondiagramm)
 • Jooniste lihtsam kujundamine
 • RMarkdowni raporti loomine
 • Erinevates formaatides (HTML, Word, PowerPoint, PDF) dokumentide genereerimine

24.10.2023

10. ÕPPEPÄEV


10:00 – 14:00

Mida peavad andmeanalüütikud teadma (suur)andmete ja isikuandmete kaitsest?

 • Markus Malm

  Markus Malm

  Olympic Entertainment Group AS, jurist ning andmekaitsespetsialist

Koolituspäeva eesmärk on anda igale isikuandmetega kokku puutuvale isikule baasteadmised, millega tuleb arvestada, kui tööprotsesside käigus tuleb tegeleda ka isikuandmetega, mida tuleks teha erinevates praktikas ettetulevates olukordades, mis puudutavad isikuandmete töötlemist. Osalenu oskab ära tunda erinevaid andmekategooriaid ning teab, millistel õiguslikel alustel tohib andmeid töödelda ning millised on rikkumiste tagajärjed.

 • Millal ja kellele GDPR kohaldub?
 • Mis on isikuandmed?
 • Milliseid printsiipe peab järgima andmete kogumisel ja töötlemisel?
 • Andmetöötluse õiguslikud alused
 • Mis on eriliiki isikuandmed ja mida nende töötlemisel silmas pidada?
 • Profileerimine ja automatiseeritud otsused – mida tähele panna
 • Andmetöötlejate rollid
 • Andmekaitse mõjuhinnang – millal teha ja miks see vajalik on?
 • Andmete turvalisuse tagamine
 • Andmeleke – levinud põhjused ja mida teha
 • Karistused andmetöötlusnõuete rikkumise pärast

Õppekorralduse alused

Sündmuse tüüp:

Arenguprogramm

Lektorite arv:

6

Sihtrühm:

Koolituse sihtgrupiks on andmevaldkonnast huvitatud inimesed, kel ei pea olema selles varasemat kogemust ning ka need, kes soovivad enda teadmisi antud valdkonnast täiendada.

Õppemeetodid:

Õppe kogumaht 71 AT, millest iseseisev töö 18 AT. Koolituspäevad on interaktiivse ülesehitusega, kus toimub koolitaja ning osaleja vaheline dialoog ning praktilised harjutused. Lisaks saavad osalejad personaalselt vastused enda küsimustele. Kursus lõpeb elektroonilise kirjaliku arvestusega. Tunnistuse saavad kõik need, kes on läbinud 9 õppepäeva 10-st ja teinud programmi lõpus kirjaliku arvestuse. Programm toimub veebikeskkonnas ning koosneb 10-st põhjalikust õppepäevast.
Palun tutvuda ka kvaliteedi tagamise alustega.

Loobumistingimused:

Tellimusest taganemine on võimalik kui sündmuseni on jäänud rohkem kui 30 päeva (100% Tasu tagastatakse Kliendile). Osaline taganemine on võimalik 29 – 15 kalendripäeva enne Sündmuse toimumist (50% Tasu tagastatakse Kliendile). Tasu ei tagastata Kliendile ning arve kuulub tasumisele, kui sündmuseni on jäänud vähem kui 15 päeva. Tellimusest taganemiseks esitab Klient EKKKle e-kirja teel taotluse (info@eestikonverentsikeskus.ee), kuhu märgib Sündmuse nime ja kuupäeva ning osaleja nime, millest soovib taganeda.

Vaidluste lahendamise kord: Kõik konfliktid ning arusaamatused koolitatava ja koolitaja vahel lahendatakse kirjalike läbirääkimiste teel. Kaebustele reageeritakse seitsme tööpäeva jooksul koolituste ja konverentside projektijuhi ning tegevjuhi poolt. Kui kokkulepet ei saavutata, kuuluvad vaidlused lahendamisele kohtu poolt seadusega sätestatud korras.

Projektijuht:

Kätlin Susi

Toitlustus:

Ei

* Koolituse autoriõigus kuulub Eesti Koolitus- ja Konverentsikeskusele. Programmi sisu kopeerimine keelatud. Jätame endale õiguse teha kavas muudatusi.

Konsultatsioonid

Kui teil on küsimusi ja vajate individuaalset konsultatsiooni, valige lektor ja registreeruge konsultatsioonile