Kuidas vältida konkurentsiõiguse rikkumisi ja mida teha õigusliku riski ilmnemisel?

Üldinfo

Toimumise kuupäev: 05.12.2023 Registreerimise lõpp: 04.12.2023 Kestvus: 4 AT Asukoht: Online-koolitus Hind: 229 € + km
Meie sooduspakkumistega liitujatele kehtib soodushind kuni 4. detsembrini Soodushind: 159 € + km
LIITU SOODUSPAKKUMISTEGA -30%

Eesti Koolitus- ja Konverentsikeskus on Eesti Töötukassa koolituskaardi koostööpartner

Online-koolitus: Kuidas vältida konkurentsiõiguse rikkumisi ja mida teha õigusliku riski ilmnemisel?

Konkurentsiõigusega seotud riskid ohustavad kõiki ettevõtteid ning reeglite rikkumine võib tuua kaasa tõsiseid tagajärgi. Peamiselt on põhjustatud rikkumised teadmatusest, mistõttu on väga oluline olla põhjalikult kursis konkurentsireeglite ja võimalike riskidega.

Koolituse eesmärk on anda praktilised juhised selle kohta, millal võib mingis igapäevases äritegevuse olukorras konkurentsiõiguslik risk üldse esineda ja mida sel puhul teha tuleks. Selliselt aitab koolitus ennetada mh teadmatusest tuleneda võivaid konkurentsirikkumisi.

Koolituse läbinu mõistab konkurentsiõiguse põhimõtteid, oskab vältida konkurentsiõiguse rikkumisi ja teab, kuidas konkurentsiõigusliku riski ilmnemisel käituda.

Koolituse viib läbi TGS Baltic vandeadvokaat, Eesti Advokatuuri konkurentsiõiguse komisjoni liige ja Tartu Ülikooli konkurentsiõiguse lektor Triinu Järviste.

Koolitus on suunatud ettevõtete juhatuse liikmetele ja töötajatele, kes igapäevaselt tegelevad sisseostu ja müügi teemadega või kes peavad lepingupartneritega läbirääkimisi (sh ostu- ja müügijuhid, osakonnajuhid, kaupluste juhatajad, juristid), ja teised, kes soovivad saada teadmisi konkurentsireeglite jälgimise kohta.

Hinna sisse kuulub koolituse järelvaatamise võimalus 14 päeva jooksul.

Programm

05.12.2023


09:20 – 09:30

Kogunemine veebikeskkonda

09:30 – 13:00

Kuidas vältida konkurentsiõiguse rikkumisi ja mida teha õigusliku riski ilmnemisel?

 • Triinu Järviste

  Triinu Järviste

  advokaadibüroo TGS Baltic vandeadvokaat, Eesti Advokatuuri konkurentsiõiguse komisjoni liige, Tartu Ülikooli konkurentsiõiguse lektor

 • Konkurentide vahelised konkurentsivastased kokkulepped (sh tarnija või ostja vahendusel sõlmitavad kokkulepped konkurentide vahel);
 • Edasimüügisuhetele kehtivad konkurentsireeglid (sh edasimüügihinna reguleerimine, mittekonkureerimise kokkulepe, ainuõiguslik edasimüük, tasud hea paigutuskoha eest, tasud juurdepääsu eest reklaamikampaaniatele, tasud sortimenti võtmise eest, lojaalsusboonused ja -allahindlused jne);
 • Kampaaniate läbiviimine (sh edasimüügihinna reguleerimine kampaaniate ajal, kampaaniate koordineerimine konkurentidega, tasud  kampaaniasse pääsemise eest);
 • Infovahetuse reeglid konkurentide vahel ja edasimüügisuhetes (sh konkurendi tegevusele viitamine suhetes tarnijaga, tarnijalt või ostjalt info saamine/küsimine konkurendi kohta, info kogumine konkurendi kohta avalikest allikatest);
 • Tegutsemine erialaliitudes;
 • Turgu valitseva seisundi kuritarvitamise põhimõtted (sh kuidas turgu valitsevat ettevõtjat ära tunda; milliseid reegleid tuleb järgida suheldes ja lepinguid sõlmides võimaliku turgu valitseva ettevõtjaga; kuidas oma õigusi kaitsta).

Õppekorralduse alused

Sündmuse tüüp:

Webinar

Lektorite arv:

1

Sihtrühm:

Ettevõtete juhatuse liikmed ja töötajad, kes igapäevaselt tegelevad sisseostu ja müügi teemadega või kes peavad lepingupartneritega läbirääkimisi (sh ostu- ja müügijuhid, osakonnajuhid, kaupluste juhatajad, juristid) ja kõik teised, kes soovivad saada teadmisi konkurentsireeglite jälgimise kohta.

Õppemeetodid:

Õppe kestvus 4 AT. Interaktiivne loeng ning auditooriumi kaasatus. Koolituse läbinu saab tunnistuse, kui osaleja on õppekava läbinud täies mahus. Palun tutvuda ka kvaliteedi tagamise alustega.

Loobumistingimused:

Tellimusest taganemine on võimalik kui sündmuseni on jäänud rohkem kui 30 päeva (100% Tasu tagastatakse Kliendile). Osaline taganemine on võimalik 29 – 15 kalendripäeva enne Sündmuse toimumist (50% Tasu tagastatakse Kliendile). Tasu ei tagastata Kliendile ning arve kuulub tasumisele, kui sündmuseni on jäänud vähem kui 15 päeva. Tellimusest taganemiseks esitab Klient EKKKle e-kirja teel taotluse (info@eestikonverentsikeskus.ee), kuhu märgib Sündmuse nime ja kuupäeva ning osaleja nime, millest soovib taganeda.

Vaidluste lahendamise kord: Kõik konfliktid ning arusaamatused koolitatava ja koolitaja vahel lahendatakse kirjalike läbirääkimiste teel. Kaebustele reageeritakse seitsme tööpäeva jooksul koolituste ja konverentside projektijuhi ning tegevjuhi poolt. Kui kokkulepet ei saavutata, kuuluvad vaidlused lahendamisele kohtu poolt seadusega sätestatud korras.

Projektijuht:

Eveli Reitelmann

Toitlustus:

Ei

* Koolituse autoriõigus kuulub Eesti Koolitus- ja Konverentsikeskusele. Programmi sisu kopeerimine keelatud. Jätame endale õiguse teha kavas muudatusi.