Kuidas läbi õpilaskeskse lähenemise toetada õpilase terviklikku arengut?
Üldinfo
Saada sõbrale Toimumise kuupäev: 11.03.2025 Registreerimise lõpp: 10.03.2025 Kestvus: 4 AT Asukoht: Online-koolitus Hind: 219 € + kmOnline-koolitus: Kuidas läbi õpilaskeskse lähenemise toetada õpilase terviklikku arengut?
Tänapäeva kooli eesmärk ei ole pelgalt teadmiste edasiandmine, vaid ka iga õpilase tervikliku arengu toetamine. Kuidas kujundada haridussüsteemi ja õpetamise praktikaid nii, et need toetaksid õpilase individuaalseid vajadusi, eelistusi ja potentsiaali? Kuidas luua koolikultuuri, mis arvestab õpilaste emotsionaalsete, sotsiaalsete ja psühholoogiliste vajadustega? Kuidas saaks õpetaja olla enamat kui teadmiste vahendaja – inspireerija, toetaja ja usaldusväärne partner õpilase teekonnal?
Koolituse eesmärk on anda osalejatele teadmised ja praktilised oskused õpilaskesksuse põhimõtete rakendamiseks koolikeskkonnas, et luua kultuur, mis toetab õpilaste terviklikku arengut.
Koolituse läbinu omab praktilist ülevaadet õpilaskesksuse põhimõtetest, tunneb tööriistu, kuidas rakendada õpilaskesksust igapäevases koolielus (kuulamine, individuaalne lähenemine, empaatiline suhtumine, otsustusprotsessidesse kaasamine), oskab leida lahendusi levinud takistustele (sh. ajapuudus, suhtlemisbarjäärid, bürokraatia jne) ja saab tugeva aluse õpilaskesksuse väärtuste juurutamiseks.
Koolitus sobib õpetajatele, koolijuhtidele ja kõigile, kes soovivad muuta oma kooli ja klassiruumi keskkonda õpilaskesksemaks.
Koolituse viib läbi emer. professor Mare Teichmann.
Hinna sisse kuulub koolituse järelvaatamise võimalus 14 päeva jooksul.
Programm
11.03.2025
Kuidas läbi õpilaskeskse lähenemise toetada õpilase terviklikku arengut?
13:00 – 16:30
-
Tallinna Tehnikaülikooli emeriitprofessor, psühholoog; PE Konsult, juhataja
Õpilaskeskne suhtumine – mida me tegelikult koolis saame teha?
- Õpilase kuulamine
- Individuaalne lähenemine igale õpilasele
- Õpilase eelistuste ja väärtuste austamine ja võimalusel arvestamine
- Empaatia kasutamine
- Õpilase kaasamine otsustusprotsessi, eksternaalsed versus internaalsed suhtumised
- Otsustamine ja vastutus
Õpilaskeskse suhtumine peamised takistused ja kuidas neid takistusi ületada?
- Ajapuudus
- Emotsioonid
- Suhtlemisbarjäärid
- Õpiteadlikkus
- Kultuurilised erinevused
- Piirangud ja ettekirjutused
- Bürokraatia
- Mitte arvestamine õpilase elu psühhosotsiaalseid aspekte ja elukvaliteeti
Õpilaskesksed hoiakud
- Õpilase nägemine kui isiksust
- Õpilase kohtlemine partnerina
- Usaldus
- Õpilase toetamine
Õppekorralduse alused
Sündmuse tüüp:
Webinar
Lektorite arv:
1
Sihtrühm:
Õppemeetodid:
Õppe kestvus 4 AT. Interaktiivne loeng ning auditooriumi kaasatus. Koolituse läbinu saab tunnistuse, kui osaleja on õppekava läbinud täies mahus. Palun tutvuda ka kvaliteedi tagamise alustega.
Loobumistingimused:
Tellimusest taganemine on võimalik kui sündmuseni on jäänud rohkem kui 30 päeva (100% Tasu tagastatakse Kliendile). Osaline taganemine on võimalik 29 – 15 kalendripäeva enne Sündmuse toimumist (50% Tasu tagastatakse Kliendile). Tasu ei tagastata Kliendile ning arve kuulub tasumisele, kui sündmuseni on jäänud vähem kui 15 päeva. Tellimusest taganemiseks esitab Klient EKKKle e-kirja teel taotluse (info@eestikonverentsikeskus.ee), kuhu märgib Sündmuse nime ja kuupäeva ning osaleja nime, millest soovib taganeda.
Vaidluste lahendamise kord: Kõik konfliktid ning arusaamatused koolitatava ja koolitaja vahel lahendatakse kirjalike läbirääkimiste teel. Kaebustele reageeritakse seitsme tööpäeva jooksul koolituste ja konverentside projektijuhi ning tegevjuhi poolt. Kui kokkulepet ei saavutata, kuuluvad vaidlused lahendamisele kohtu poolt seadusega sätestatud korras.
Projektijuht:
Eveli Reitelmann
Toitlustus:
Ei
* Koolituse autoriõigus kuulub Eesti Koolitus- ja Konverentsikeskusele. Programmi sisu kopeerimine keelatud.
Konsultatsioonid
Kui teil on küsimusi ja vajate individuaalset konsultatsiooni, valige lektor ja registreeruge konsultatsioonile