Väikeplokkidest hoonete konstrueerimine (5,3 TP)

Üldinfo

Toimumise kuupäev: 09.10.2024 Registreerimise lõpp: 09.10.2024 Kestvus: 5 AT Asukoht: Online-koolitus Hind: 239 € + km
Meie sooduspakkumistega liitujatele kehtib soodushind kuni 26. maini Soodushind: 169 € + km
LIITU SOODUSPAKKUMISTEGA -30%

Eesti Koolitus- ja Konverentsikeskus on Eesti Töötukassa koolituskaardi koostööpartner.

Koolitus annab 5,3 TP (inseneri täiendõppe punkti).

Online-koolitus: Väikeplokkidest hoonete konstrueerimine

Väikeplokid on tänapäeval üks levinumaid materjale kivimajade ehituses ning saadaval on lai valik erinevatest materjalidest ja erinevate omadustega plokke. Näiteks võimaldavad poorbetoonplokid ehitada välisseinu, mis on piisavalt soojapidavad ilma lisasoojustuseta, samas kui betoonõõnesplokid, mida on võimalik armeerida ja betoneerida, tagavad suurepärase survetugevuse ja sobivad seega korrusmajade konstrueerimiseks. Raketisplokid pakuvad võimalust seinu armeerida sarnaselt monoliitbetooni kasutamisega. Lisaks on turule tulnud Soomes toodetavad soojustusega betoonõõnesplokid, mis on leidnud kasutust ka meie ehitusturul.

Koolitus on suunatud ehitusspetsialistidele, et pakkuda põhjalikku ülevaadet ja süvendatud teadmisi erinevatest ehitusplokkidest, mis on Eestis laialdaselt kasutusel. Eesmärk on tutvustada osalejatele eri tüüpi plokkide omadusi, kasutusvõimalusi ning nende praktilist rakendamist hoonete ehitamisel, arvestades nii tehnilisi nõudeid kui ka ehitusnorme.

Koolituse läbinu:

 • Teab erinevate ehitusplokkide omadusi ja eripärasid ning oskab otsustada nende kasutamise võimaluste üle hoonete ehitamisel;
 • Teab põhilisi reegleid, mida tuleb järgida erinevate plokkide kasutamisel, tagamaks nõuetekohane ja turvaline ehitusprotsess.

Praktilisi teadmisi jagab volitatud insener (tase 8) Tõnu Peipman, kes on muu hulgas ka Eesti Kunstiakadeemia Arhitektuuriosakonna osalise koormusega külalisdotsent ning müürsepa ja puussepa kutseeksamite komisjonide liige.

Hinna sisse kuulub koolituse järelvaatamise võimalus 14 päeva jooksul.

Programm

09.10.2024


08:55 – 09:00

Kogunemine veebikeskkonda

09:00 – 11:00

Väikeplokkidest hoonete konstrueerimine

 • Väikeplokkide liigid, nende mehhaanilised ja ehitusfüüsikalised omadused
 • Plokkide, mörtide ja müüritiste survetugevused
 • Väikeplokkidest müüritiste armeerimine, armatuuride liigid
 • Avade sildamine väikeplokkidest seintes, plokimaterjalist sillused ja raudbetoonsillused
 • Keramsiitplokkidest müüritis (näiteks Fibo)

11:00 – 11:30

Virgutuspaus

11:30 – 13:30

Koolitus jätkub

Tõnu Peipman
Volitatud insener (tase 8)

 • Betoonõõnesplokkidest müüritis (näiteks Columbia kivi)
 • Raketisplokkidest müüritis (näiteks Betoneksi raketisplokk)
 • Poorbetoonplokkidest müüritis (näiteks Bauroc)
 • Soojustusega betoonõõnesplokkidest müüritis (näiteks Lakka-kivi ja Lammi-kivi)

Õppekorralduse alused

Sündmuse tüüp:

Webinar

Lektorite arv:

1

Sihtrühm:

Koolitusele on oodatud ehitusspetsialistid, projektijuhid, objektijuhid, väikefirmade juhid ja järelevalveinsenerid ja teised antud teemast huvitatud spetsialistid.

Õppemeetodid:

Õppe kestvus 5 AT. Interaktiivne loeng, auditooriumi kaasatus. Koolituse teoreetilist osa ilmestavad praktilised näited ja nende analüüs. Koolituse tulemusi hinnatakse arutelude käigus. Koolituse läbinu saab tunnistuse, kui osaleja on õppekava läbinud täies mahus.
Palun tutvuda ka kvaliteedi tagamise alustega.

Loobumistingimused:

Tellimusest taganemine on võimalik kui sündmuseni on jäänud rohkem kui 30 päeva (100% Tasu tagastatakse Kliendile). Osaline taganemine on võimalik 29 – 15 kalendripäeva enne Sündmuse toimumist (50% Tasu tagastatakse Kliendile). Tasu ei tagastata Kliendile ning arve kuulub tasumisele, kui sündmuseni on jäänud vähem kui 15 päeva.
Tellimusest taganemiseks esitab Klient EKKKle e-kirja teel taotluse (info@eestikonverentsikeskus.ee), kuhu märgib Sündmuse nime ja kuupäeva ning osaleja nime, millest soovib taganeda.

Vaidluste lahendamise kord: Kõik konfliktid ning arusaamatused koolitatava ja koolitaja vahel lahendatakse kirjalike läbirääkimiste teel. Kaebustele reageeritakse seitsme tööpäeva jooksul koolituste ja konverentside projektijuhi ning tegevjuhi poolt. Kui kokkulepet ei saavutata, kuuluvad vaidlused lahendamisele kohtu poolt seadusega sätestatud korras.

Projektijuht:

Kätlin Susi

Toitlustus:

Ei

* Koolituse autoriõigus kuulub Eesti Koolitus- ja Konverentsikeskusele. Programmi sisu kopeerimine keelatud. Jätame endale õiguse teha kavas muudatusi.