Mida peab teadma kollektiivse koondamise korral?
Üldinfo
Saada sõbrale Toimumise kuupäev: 06.05.2020 - 06.05.2020 Registreerimise lõpp: 28.04.2020 Kestvus: Asukoht: Online-koolitus Hind: 79 € + kmEesti Koolitus- ja Konverentsikeskus on Eesti Töötukassa koolituskaardi koostööpartner.
Mida peab teadma kollektiivse koondamise korral?
Üleöö on tekkinud olukord, kus ettevõtetel on küll lojaalsed töötajad, kuid tööd neile pakkuda enam ei ole ning vastu tuleb võtta emotsionaalselt raskeid otsuseid. Üheks selliseks teemaks on töötajate koondamine. Arvestades hetkel valitseva olukorraga, on paljud tööandjad sunnitud koondama kollektiivselt.
Millised on peamised vead kollektiivsel koondamisel? Millised on piirangud? Milline on vastutus kollektiivse koondamise nõuete rikkumisel?
Neile ja paljudele teistele küsimustele saad vastuse online-koolitusel, mille viib läbi Gaabriel Tavits, Tartu Ülikooli töö- ja sotsiaalhooldusõiguse professor, Õigusteaduskonna direktor.
Koolituse eesmärk on selgitada kollektiivse koondamise olulisi nüansse ning anda tööandjatele juhised samm-sammult koondamise läbi viimiseks.
Koolituse läbinu teab, millises olukorras milliseid seadusepunkte kohaldada ning kuidas mõlemale osapoolele seda kõige tõhusamalt ja valutumalt läbi viia.
Tulenevalt EV valitsuse poolt kehtestatud eriolukorrale toimuvad Eesti Koolitus- ja Konverentsikeskuse poolt korraldatavad koolitused kuni 11. juunini 2020. a online-koolitustena.
Kuidas online-koolitus toimub?
- Mõni päev enne koolituse toimumist saadame registreerunutele lingi, mille kaudu saab toimumispäeval siseneda online-koolituse keskkonda. Vajalik arvuti ja hea interneti olemasolu.
- Koolituse ajal saab lisaks kuulamisele esitada koolitajale chat aknasse küsimusi. Koolitaja vastab suuliselt.
- Lisaks saadame peale online-koolitust järelvaatamise lingi, mis on aktiivne viis päeva.
Programm
Veebikeskkonda kogunemine
09:55 - 10:00
Mida on oluline teada kollektiivsel koondamisel?
10:00 - 12:00
-
Tartu Ülikool, töö- ja sotsiaalhooldusõiguse professor; õigusteaduskonna direktor
- Millised on peamised vead kollektiivsel koondamisel?
- Millised on piirangud, mis võivad meelest minna?
- Milline on vastutus kollektiivse koondamise nõuete rikkumisel?
- Kollektiivsel ülesütlemisel informeerimise ja konsulteerimise protsess ja tähtajad
- Töövaidluste praktika kollektiivsel koondamisel
Õppekorralduse alused
Sündmuse tüüp:
Webinar
Lektorite arv:
1
Sihtrühm:
Õppemeetodid:
Õppe kestvus 2,7 AT. Interaktiivne loeng. Palun tutvuda ka kvaliteedi tagamise alustega.
Loobumistingimused:
Tellimusest taganemine on võimalik kui sündmuseni on jäänud rohkem kui 30 päeva (100% Tasu tagastatakse Kliendile). Osaline taganemine on võimalik 29 - 15 kalendripäeva enne Sündmuse toimumist (50% Tasu tagastatakse Kliendile). Tasu ei tagastata Kliendile ning arve kuulub tasumisele, kui sündmuseni on jäänud vähem kui 15 päeva.Tellimusest taganemiseks esitab Klient EKKKle e-kirja teel taotluse (info@eestikonverentsikeskus.ee), kuhu märgib Sündmuse nime ja kuupäeva ning osaleja nime, millest soovib taganeda.
Osavõtutasu ei tagastata vääramatu jõu korral, kui Sündmuse korraldamine ei ole vääramatu jõu tõttu võimalik. Vääramatu jõud ehk force majeure on ettearvamatu asjaolu, mis ei sõltu kokkulepet sõlmivate poolte tahtest, mida ei saanud pooled mõjutada ega ära hoida ja mis ei võimalda täita kokkuleppejärgseid kohustusi.
Vaidluste lahendamise kord: Kõik konfliktid ning arusaamatused koolitatava ja koolitaja vahel lahendatakse kirjalike läbirääkimiste teel. Kaebustele reageeritakse seitsme tööpäeva jooksul koolituste ja konverentside projektijuhi ning tegevjuhi poolt. Kui kokkulepet ei saavutata, kuuluvad vaidlused lahendamisele kohtu poolt seadusega sätestatud korras.
Projektijuht:
Veronika Nuutmann, sündmuste peaprodutsent
Toitlustus:
Ei
* Eesti Koolitus- ja Konverentsikeskus jätab endale õiguse teha kavas muudatusi