Kuidas teha koostööd ja juhtida autistlike ja ATH-häirega inimesi?
Üldinfo
Saada sõbrale Toimumise kuupäev: 30.08.2024 Registreerimise lõpp: 30.08.2024 Kestvus: 4 AT Asukoht: Online-koolitus Hind: 229 € + kmEesti Koolitus- ja Konverentsikeskus on Eesti Töötukassa koolituskaardi koostööpartner
Online-koolitus: Kuidas teha koostööd ja juhtida autistlike ja ATH-häirega inimesi?
Töökohad on muutunud üha mitmekesisemaks, kus iga liige toob endaga kaasa unikaalse tausta ja isiklikud väljakutsed, sealhulgas neurodiversiteedi aspektid nagu autism ja tähelepanu- ning hüperaktiivsushäired (ATH). Uuringute kohaselt võib autistlik töötaja olla kuni 140% produktiivsem kui keskmine töötaja, kui ta on korrektselt sobitatud ametikohale, mis vastab tema oskustele.
Koolituse eesmärk on anda teadmised, kuidas paremini märgata meeskonnas autistlike ja ATH-häirega inimesi, tagades nende heaolu ja ennetades tööalast läbipõlemist ning anda vajalikud tööriistad, mis võimaldavad neid tõhusalt juhtida ja nendega koostööd teha, soodustades nende kaasatust ja panust tiimi eesmärkide saavutamisse.
Väärtuslikke nõuandeid jagab Tallinna Tehnikaülikooli professor Mare Teichmann, kes viimased paarkümmend aastat on tegelenud töö- ja organisatsioonipsühholoogiaga.
Hinna sisse kuulub koolituse järelvaatamise võimalus 14 päeva jooksul.
Programm
30.08.2024
09:20 – 09:30
Kogunemine veebikeskkonda
09:30 – 11:00
Kuidas teha koostööd ja juhtida autistlike ja ATH-häirega inimesi?
-
Tallinna Tehnikaülikooli emeriitprofessor, psühholoog; PE Konsult, juhataja
- Neurodiversiteet (neurodiverstity)
- Stress ja läbipõlemine autistlikel ja ATH-häirega töötajatel
- Erinevate kognitiivsete stiilide kohandamine tööl
- Mõistmise ja empaatia soodustamine
- Erinevusi väärtustava töökeskkonna loomine
- Parem arusaamine autismist ja ATH-häirega töötajatest
- Autismi tunnused ja väljendumine tööl
- Koostöö autistliku kolleegiga
- ATH tunnused ja väljendumine tööl
- Koostöö ATH-häirega kolleegiga
- Autismi ja ATH-häire kattuvus
11:00 – 11:15
Sirutuspaus
11:15 – 12:45
Koolitus jätkub
prof emer. Mare Teichmann
PE Konsult, juhataja
- Kaasavad värbamisstrateegiad
- Kaasavad töötajate säilitamise strateegiad
- Praktiline tugi ja toetav töökeskkond
- ATH-häirega töötajate treeningud töökohal
- Empaatia – kognitiivse ja emotsionaalse empaatia kasutamine
- Paindlikkus koostööl
- Kannatlikkus koostööl
Õppekorralduse alused
Sündmuse tüüp:
Webinar
Lektorite arv:
1
Sihtrühm:
Õppemeetodid:
Õppe kogumaht 4 AT. Koolituspäevad on interaktiivse ülesehitusega, kus toimub koolitaja ning osaleja vaheline dialoog ning praktilised harjutused. Lisaks saavad osalejad personaalselt vastused enda küsimustele. Tunnistuse saavad kõik koolitusel osalejad. Programm toimub veebikeskkonnas. Palun tutvuda ka kvaliteedi tagamise alustega.
Loobumistingimused:
Tellimusest taganemine on võimalik kui sündmuseni on jäänud rohkem kui 30 päeva (100% Tasu tagastatakse Kliendile). Osaline taganemine on võimalik 29 – 15 kalendripäeva enne Sündmuse toimumist (50% Tasu tagastatakse Kliendile). Tasu ei tagastata Kliendile ning arve kuulub tasumisele, kui sündmuseni on jäänud vähem kui 15 päeva. Tellimusest taganemiseks esitab Klient EKKKle e-kirja teel taotluse (info@eestikonverentsikeskus.ee), kuhu märgib Sündmuse nime ja kuupäeva ning osaleja nime, millest soovib taganeda.
Vaidluste lahendamise kord: Kõik konfliktid ning arusaamatused koolitatava ja koolitaja vahel lahendatakse kirjalike läbirääkimiste teel. Kaebustele reageeritakse seitsme tööpäeva jooksul koolituste ja konverentside projektijuhi ning tegevjuhi poolt. Kui kokkulepet ei saavutata, kuuluvad vaidlused lahendamisele kohtu poolt seadusega sätestatud korras.
Projektijuht:
Kätlin Susi
Toitlustus:
Ei
* Koolituse autoriõigus kuulub Eesti Koolitus- ja Konverentsikeskusele. Programmi sisu kopeerimine keelatud. Jätame endale õiguse teha kavas muudatusi.
Konsultatsioonid
Kui teil on küsimusi ja vajate individuaalset konsultatsiooni, valige lektor ja registreeruge konsultatsioonile