Eesti Psühholoogia Konverents 2018: Toida vaimset tervist!

Üldinfo

Toimumise kuupäev: 21.02.2018 - 21.02.2018 Registreerimise lõpp: 19.02.2018 Kestvus: Asukoht: Radisson Blu Hotel Olümpia (Liivalaia 33, Tallinn) Hind: 259 € + km
LIITU SOODUSPAKKUMISTEGA -30%

Vaime tervis saab alguse peast, mõtteviisist ning ka keskkonnast, milles viibime. Veedame suurema osa ärkveloleku ajast tööl, seega lasub organisatsioonil suur vastutus töötajate vaimse tervise ning produktiivsust toetava töökeskkonna loomise eest.

Konverentsi eesmärk on tutvustada armastuse geeni, õppida end varustama tööks vajaliku lisahapnikuga ning mõista, mida tähendab olla tehnoloogilisest vaimust vaevatud. Kuidas pääseda ärevuse epideemiast? Kas saavutussõltuvus on edasiviiv jõud või võõrutusravi eeldav probleem? Kuidas saada üle tööalasest ebaõnnestumisest? Millised on üksilduse mitu palet? Kui palju silmakirjalikkust on lubatud ning milline mõju on töötaja nartsissistlikul käitumisel kollektiivile?

Sisutihedat konverentsipäeva juhib armastatud näitlejanna ning psühholoog Rita Rätsepp.

Programm

Tervituskohv koos suupistetega ning meeleolukas hommikukontsert


09:30 - 10:00

Konverentsipäeva avamine


10:00 - 10:05

Armastuse bioloogia ehk kuidas biopsühholoogia on abiks mõistmaks ja mõjutamaks oma uskumusi ja käitumist


10:05 - 10:35

 • Anu Kasmel

  Anu Kasmel

  Maailma Tervisedenduse Assotsiatsioon

 • Mis on rakkudel tegemist armastusega?
 • Kes meid programmeerib?
 • Kas me oleme oma geenide ohvrid?
 • Millest räägib epigeneetika?
 • Milline oleks elu kui selgub, et oleme võimekamad kui kunagi oskasime arvata?

Vastumürk ärevuse epideemiale


10:35 - 11:20

 • Alar Tamming

  Alar Tamming

  Eesti Transpersonaalne Assotsiatsioon, asepresident; ettevõtja

 • Milline on seos ärevuse ning aju ehituse ja ajulainete vahel?
 • Millised ajulained (elektriline võnkumine ajus) põhjustavad ärevust?
 • Millised on ärevuse vähendamise võimalused?
 • Mis toimub teadusmaailmas? Paradigma nihe psühhedeelsete ainete uurimisel. Kas MDMA, ayahuasca ja psilotsübiini sisaldavad seened võivad ravida ärevust ja post-traumaatilist stressi?

Üksilduse mitu palet


11:20 - 12:00

Üksildus on tunne, mis väljendab soovitud suhete puudumist. See võib puudutada nii isikutevahelisi, kollektiivisiseseid, kultuurilisi kui ka eksistentsiaalseid suhteid. Lisaks sellele on oluline ka üksilduskogemuse intensiivsuse määr ulatudes kohatisest üksilduskogemusest äärmise üksildustundeni. Üksildustunne mõjutab nii meie vaimset seisundit kui suhteid teistega. On olemas nö üksildaste käitumisviisid. Samas võib üksildus olla seotud selliste kogemustega nagu eneseleidmine ja loovus. Iga inimene võib ise oma üksilduskogemusega midagi teha, seda süvendades, leevendades või ära kasutades.

Rikkalik lõunapaus


12:00 - 13:00

Virgutus: Õige hingamisega tööst tulenevatest selja- ja kaelapingetest vabaks!


13:00 - 13:15

Kas on vahet, kuidas ja kas me hingame? Muidugi on! Aga tihti me sellele tähelepanu pöörame? Ehk alles siis, kui jooga tunnis juhendaja meelde tuletab või märkame ärevusest kinni hoitud hinge?

Hingamine on keha baasvajadus samuti nagu liikumine, vee joomine ja tervislik toitumine.  Hingamine on neist teemadest kõige vähem kajastust ja tähelepanu saanud.

Räägime sellest, kuidas rüht mõjutab hingamist  ja vastupidi – kas hingamine mõjutab rühti?

Mis on kerged nipid, mida saad praktiseerida, et sinu keha saaks eluks vajalikku hapnikku ja ergastuks meel? Mis märgid viitavad hapniku puudusele?

Kui kollektiivis valitseb süstemaatiline presenteism


13:15 - 13:40

 • Anneliis Tali

  Anneliis Tali

  AS Pekonsult, töö- ja organisatsioonipsühholoog

Absenteism ja presenteism on organisatsiooni kultuuri tähistavad nähtused. Absenteism tähendab sagedast töölt eemalviibimist ning presentesim töötamist alla oma võimete. Presenteismi on nähtud paratamatu ettevõtluskuluna. Ettevõtted on kasutanud absenteismi näitajaid töötaja produktiivsuse ja pühendumuse mõõtmiseks. Absenteismi on kerge mõõta -  töötaja kas viibib tööajal töökohal või mitte. Kuid kumb on ettevõttele tegelikult kulukam, absenteism või presenteism?

Mis kaasneb tööalase ebaõnnestumisega?


13:40 - 14:10

 • Jaanus Harro

  Jaanus Harro

  Tartu Ülikool, neuropsühhofarmakoloogia osakonna juhataja, psühhofüsioloogia professor

 • Tööl tuleb ebaõnnestumisi ette nagu elus ikka
 • Töö ei ole jänes ja ära ei jookse, töö eest ära joosta õnnestub üksikutel
 • Mõned ebaõnnestumised jätavad ajju sügava jälje
 • Mõned inimesed on selle suhtes tundlikumad
 • Mis aitab aju ebaõnnestumiste halva mõju eest kaitsta?

Kuidas panna tehnofiil ja tehnofoob ühes kollektiivis töötama?


14:10 - 14:30

 • Probleem - tehnofiili ja tehnofoobi ühine vaenlane
 • Keerulisem tehnoloogia = kergem töö
 • Hirm tekib teadmatusest, vaja on kokkupuudet

Kohvipaus


14:30 - 14:50

10 nõuannet, kuidas säilitada efektiivne töövõime avatud kontori taustamüras?


14:50 - 15:10

Avatud kontori uuringutest on selgunud, et töötajate efektiivsus on nii töötades 15% madalam, raske on keskenduda ja  juba väike tähelepanu kõrvale juhtimine tähendab 20-minutilist kaotatud sisukat töö aega. Inimesed suhtlevad avatud kontoris omavahel küll enam, kuid valdav osa ajast ei puudutata tööga seotud teemasid ja ajurünnakuks minnakse ikkagi eraldi ruumi, haigestumuse näitajad on kõrgemad.

Meie mälu talletab enam informatsiooni kui meil on oma kindel töökoht, 60% avakontorites töötajatest ei ole rahul privaatsuse võimalustega ja 50% kurdab, et enda käitumise pidev kontrollimine, et mitte häirida teisi, on lisa stressoriks. Ja kõige selle juures me teame, et avakontoritest ei loobuta nii pea. Kuidas siis saavutada/säilitada kõrget tulemuslikkust, häid suhteid ja tööga rahulolu?

Saavutussõltuvus – edasiviiv jõud või võõrutusravi eeldav probleem?


15:10 - 15:40

 • Saavutusvajaduse head ja vead
 • Kuidas saavutussõltuvust ära tunda?
 • Kodu, kool ja ühiskond – keda süüdistada?
 • Kuidas sõltuvusest pääseda ja saavutamine alles jätta?

Nartsissistlik käitumine – seos töö tulemuslikkusega


15:40 - 16:20

Aeg-ajalt juhtub, et oleme hädas “raske” kolleegi, juhi või kliendiga. Raske on teil, mitte temal. Tema üldse ei arva, et ta on kuidagimoodi “raske”. Nartsissisliku käitumise puhul enamasti sellise sterotüüpse lähenemisega piirdutaksegi. Lisades juurde, kuidas nartsissisliku käitumisega töötaja on kolleegidele nuhtluseks ja kahtlemata viib alla kõigi töö tulemuslikkuse.  Tegelikkus on palju keerulisem. Nartsissisliku käitumisega töötaja ise võib osutuda vägagi tulemuslikuks. Töötaja nartsissisliku käitumise värske uuringu tulemustest juttu tulebki.

Kui palju silmakirjalikkust on lubatud?


16:20 - 16:40

Konverentsipäeva lõpetamine


16:40 - 16:45

Õppekorralduse alused

Sündmuse tüüp:

Konverents

Lektorite arv:

12

Sihtrühm:

Ettevõtte ja asutuse juhid, keskastmejuhid, personalitöötajad, meditsiinitöötajad ning spetsialistid, kes väärtustavad tugevat vaimset vormi ning kõrget töövõimekust.

Õppemeetodid:

Õppe kestvus 9 AT. Interaktiivne loeng ning auditooriumi kaasatus, juhtumi analüüs.

Loobumistingimused:

Kirjalikul teavitamisel tagastatakse 100% maksumusest kuni 30.01.2018; 50% maksumusest ajavahemikus 31.01.–13.02.2018. Kui loobutakse hiljem kui 13.02.2018, osavõtutasu ei tagastata ning arve kuulub tasumisele. Vaidluste lahendamise kord: Kõik konfliktid ning arusaamatused koolitatava ja koolitaja vahel lahendatakse kirjalike läbirääkimiste teel. Kaebustele reageeritakse seitsme tööpäeva jooksul koolituste ja konverentside projektijuhi ning tegevjuhi poolt. Kui kokkulepet ei saavutata, kuuluvad vaidlused lahendamisele kohtu poolt seadusega sätestatud korras.

Projektijuht:

Piret Lauk, koolituste ja konverentside projektijuht

Toitlustus:

Jah

*Eesti Koolitus- ja Konverentsikeskus jätab endale õiguse teha kavas muudatusi.