Üldinfo

Toimumise kuupäev:
03.12.2021
Registreerimise lõpp:
02.12.2021
Kestvus:
2 AT
Asukoht:
Online-koolitus
Hind: Liitu sooduspakkumistega
169 € + km
Meie sooduspakkumistega liitujatele kehtib soodushind kuni 24. oktoobrini 119€ + km

Eesti Koolitus- ja Konverentsikeskus on Eesti Töötukassa koolituskaardi koostööpartner.

Kollektiivlepingu laiendamisega seotud muudatused

Riigikogu võttis 13. septembril vastu kollektiivlepingu seaduse muudatused, mille eesmärk on viia kollektiivlepingu tingimuse laiendamise regulatsioon vastavusse põhiseaduse kaitse all oleva ettevõtlusvabadusega. Seni puudusid eeltingimused kollektiivlepingu laiendamiseks, millest tulenevalt oli võimalik väikesel grupil kokku leppida kohustuste laiendamises kogu sektorile. Muudatuste tulemusel peavad nii töötajate kui tööandjate esindajad enne kollektiivlepingu tingimuste laiendamist arvestama nõudeid esindatusele ja läbirääkimiste protsessile.

Täiendavalt on muudetud ametiühingute seadust, töötajate usaldusisiku seadust ja töölepingu seadust ning täpsustatud tööandja kohustusi usaldusisikutele vaba aja andmisel ning töötajate esindajatega  töösuhte alusetul ülesütlemisel.

Koolituse eesmärk on selgitada käesoleva aasta oktoobris jõustuvaid kollektiivlepingu laiendamisega seotud muudatusi ning seda, kuidas need uuendused mõjutavad töötajaid ning tööandjaid.

Koolituse läbinu oskab eristada kollektiivlepingu sõlmimist ja kollektiivlepingu laiendamist, oskab hinnanguliselt arvestada esinduskriteeriumite täitmist ning tunneb etapiviisiliselt kollektiivlepingu laiendamise protsessi.

Muudatusi selgitab Monika Koks, kollektiivlepingu seaduse muutmise eelnõu ja seletuskirja üks koostajatest.

Peale online-koolituse toimumist saadame järelvaatamise lingi, mis on aktiivne neliteist päeva.

Advertisement banner

Programm

09:50 - 10:00

Veebikeskkonda kogunemine

10:00 - 11:30

Kollektiivlepingu laiendamisega seotud muudatused

 • Monika Koks

  Monika Koks

  KLS eelnõu ja seletuskirja üks koostajatest

 • Kollektiivlepingu sõlmimine versus kollektiivlepingu laiendamine
 • Esinduskriteeriumid ehk kes saavad kollektiivlepinguid laiendada?
 • Informeerimise ja konsulteerimise kohustuse täitmine
 • Kollektiivlepingu laiendamise kontroll ja jõustumine
 • Üleriigilise töötasu alammäära kokkuleppimisest
 • Töötajate usaldusisikutega seonduvad muudatused

Õppekorralduse alused

Sündmuse tüüp:
Webinar
Lektorite arv:
1
Sihtrühm:
Koolitusele on oodatud töötajad, tööandjad ning neid esindavad ühingud ja liidud..
Õppemeetodid:

Õppe kestvus 2 AT. Interaktiivne loeng ning auditooriumi kaasatus, juhtumi analüüs. Osalejad saavad personaalselt vastused enda küsimustele. Koolituse läbinu saab tunnistuse, kui osaleja on õppekava läbinud täies mahus. Palun tutvuda ka kvaliteedi tagamise alustega.

Loobumistingimused:

Tellimusest taganemine on võimalik kui sündmuseni on jäänud rohkem kui 30 päeva (100% Tasu tagastatakse Kliendile). Osaline taganemine on võimalik 29 - 15 kalendripäeva enne Sündmuse toimumist (50% Tasu tagastatakse Kliendile). Tasu ei tagastata Kliendile ning arve kuulub tasumisele, kui sündmuseni on jäänud vähem kui 15 päeva. Tellimusest taganemiseks esitab Klient EKKKle e-kirja teel taotluse (info@eestikonverentsikeskus.ee), kuhu märgib Sündmuse nime ja kuupäeva ning osaleja nime, millest soovib taganeda.

Vaidluste lahendamise kord: Kõik konfliktid ning arusaamatused koolitatava ja koolitaja vahel lahendatakse kirjalike läbirääkimiste teel. Kaebustele reageeritakse seitsme tööpäeva jooksul koolituste ja konverentside projektijuhi ning tegevjuhi poolt. Kui kokkulepet ei saavutata, kuuluvad vaidlused lahendamisele kohtu poolt seadusega sätestatud korras.

Projektijuht:
Kätlin Susi, sündmuste peaprodutsent
Toitlustus:
Ei
* Eesti Koolitus- ja Konverentsikeskus jätab endale õiguse teha kavas muudatusi