Asjade Internet (IoT) – rakendamise võimalused ettevõttes ning suurimad turvariskid

Üldinfo

Toimumise kuupäev: 19.01.2023 - 19.01.2023 Registreerimise lõpp: 02.12.2022 Kestvus: 6 AT Asukoht: Online-koolitus Hind: 239 € + km
LIITU SOODUSPAKKUMISTEGA -30%

Eesti Koolitus- ja Konverentsikeskus on Eesti Töötukassa koolituskaardi koostööpartner

Asjade Internet (IoT) – rakendamise võimalused ettevõttes ning suurimad turvariskid

Asjade internet (IoT – Internet of Things) ehk värkvõrk on võrgu kaudu ühendatud seadmete kogum, mis omavahel nutikalt andmeid koguvad, vahetavad ning konkreetseid ülesandeid täidavad. Kuna igapäevaelu muutub aina digitaliseeritumaks, siis vajadus asjade interneti järele kasvab.

Laialdaselt erinevates sektorites (sh tootmine, energiahaldus, transport, põllumajandus, meditsiin jt) kasutatav asjade internet pakub mitmeid ärilisi eeliseid ning kasutusvõimalusi, mistõttu võtavad üha enam ettevõtteid seda tehnoloogiat oma äri edendamiseks kasutusele. Põhilised eelised, mis asjade interneti puhul tekivad, on madalamate tegevuskulude saavutamine läbi protsesside digitaliseerimise, parema kvaliteedi ja tõhususe tagamine ning täiendava tulu teenimise võimaluste kasv. Lisaks on IoT lahendustega võimalik klientide vajadusi paremini mõista ning pakkuda nende ootustele vastavaid teenuseid ja tooteid.

Asjade internet pakub lisaks uutele ärivõimalustele ka paratamatult väljakutseid ning toob kaasa andmekaitse ja turvalisusega seotud riske.

Koolituse eesmärk on selgitada, milliseid uusi võimalusi asjade internet äriliselt pakub, millised on erinevad kasutusjuhud ning suurimad riskid ja võimalikud lahendused, mis kaasnevad koos asjade interneti järjest kiirema kasvuga.

Koolituse viivad läbi endine Riigi Infosüsteemi Ameti (RIA) intsidentide käsitlemise osakonna (CERT-EE) juht ning praegune RaulWalter OÜ küberturbe ekspert Klaid Mägi ja Telia Eesti AS asjade interneti valdkonna juht Vjatšeslav Antipenko.

Peale online-koolituse toimumist saadame järelvaatamise lingi, mis on aktiivne 14 päeva.

Programm

Veebikeskkonda kogunemine


09:50 - 10:00

Millised on suurimad IoT väljakutsed ning võimalikud lahendused?


10:00 - 12:00

  • Mida üldse tähendab IoT?
  • Kas mugav saab olla turvaline?
  • Kui palju on minul selliseid seadmeid kasutusel?
  • Kas ja kuidas mina saan kaasa aidata maailma turvalisemaks tegemisel?
  • Millised on suurimad IoT väljakutsed ning võimalikud lahendused?

Sirutuspaus


12:00 - 12:15

Kas ja kuidas ettevõtted on erinevaid IoT lahendusi oma protsessides ja teenustes kasutanud?


12:15 - 14:15

Prognoositud maailmalõppu seadmete ülemvõimuga saabunud ei ole, kuid juba praegu näeme kuidas meid ümbritsevas maailmas on järjest rohkem erinevaid masinaid, seadmeid ning sensoreid mis kõik täidavad mingisugust eesmärki. Trend on tugev – ühendatud seadmete arv kasvab. Kahetunnise loengu jooksul vaatame, mis probleeme IoT lahendab aga ka juurde tekitab? Kust jookseb mõistlikkuse piir ning missugusel moel on võimalik IoT võimalusi rakendada nii ärilisest vaatenurgast kui ka eratarbija seisukohast.

  • Praktilised ja maalähedased näited IoT rakendamisest erinevates protsessides ja teenustes
  • Globaalsed trendid, kuhu IoT liigub
  • Telia roll IoT maailmas
  • Ohud ja võimalused IoT rakendamisest

Õppekorralduse alused

Sündmuse tüüp:

Webinar

Lektorite arv:

2

Sihtrühm:

Koolitusele on oodatud ettevõttejuhid, äriprotsessijuhid, tootejuhid ning kõik, kes otsivad uusi võimalusi tehnoloogia abil tööprotsesse ning teenuseid tõhusamaks muuta.

Õppemeetodid:

Õppe kestvus 6 AT. Interaktiivne loeng ning auditooriumi kaasatus, juhtumi analüüs. Osalejad saavad personaalselt vastused enda küsimustele. Koolituse läbinu saab tunnistuse, kui osaleja on õppekava läbinud täies mahus. Palun tutvuda ka kvaliteedi tagamise alustega.

Loobumistingimused:

Tellimusest taganemine on võimalik kui sündmuseni on jäänud rohkem kui 30 päeva (100% Tasu tagastatakse Kliendile). Osaline taganemine on võimalik 29 - 15 kalendripäeva enne Sündmuse toimumist (50% Tasu tagastatakse Kliendile). Tasu ei tagastata Kliendile ning arve kuulub tasumisele, kui sündmuseni on jäänud vähem kui 15 päeva. Tellimusest taganemiseks esitab Klient EKKKle e-kirja teel taotluse (info@eestikonverentsikeskus.ee), kuhu märgib Sündmuse nime ja kuupäeva ning osaleja nime, millest soovib taganeda.

Vaidluste lahendamise kord: Kõik konfliktid ning arusaamatused koolitatava ja koolitaja vahel lahendatakse kirjalike läbirääkimiste teel. Kaebustele reageeritakse seitsme tööpäeva jooksul koolituste ja konverentside projektijuhi ning tegevjuhi poolt. Kui kokkulepet ei saavutata, kuuluvad vaidlused lahendamisele kohtu poolt seadusega sätestatud korras.

Projektijuht:

Kätlin Susi, sündmuste produtsent

Toitlustus:

Ei

* Koolituse autoriõigus kuulub Eesti Koolitus- ja Konverentsikeskusele. Programmi sisu kopeerimine keelatud. Jätame endale õiguse teha kavas muudatusi.