Eesti Koolitus- ja Konverentsikeskus on Eesti Töötukassa koolituskaardi koostööpartner
Asjade Internet (IoT) – rakendamise võimalused ettevõttes ning suurimad turvariskid
Asjade internet (IoT – Internet of Things) ehk värkvõrk on võrgu kaudu ühendatud seadmete kogum, mis omavahel nutikalt andmeid koguvad, vahetavad ning konkreetseid ülesandeid täidavad. Kuna igapäevaelu muutub aina digitaliseeritumaks, siis vajadus asjade interneti järele kasvab.
Laialdaselt erinevates sektorites (sh tootmine, energiahaldus, transport, põllumajandus, meditsiin jt) kasutatav asjade internet pakub mitmeid ärilisi eeliseid ning kasutusvõimalusi, mistõttu võtavad üha enam ettevõtteid seda tehnoloogiat oma äri edendamiseks kasutusele. Põhilised eelised, mis asjade interneti puhul tekivad, on madalamate tegevuskulude saavutamine läbi protsesside digitaliseerimise, parema kvaliteedi ja tõhususe tagamine ning täiendava tulu teenimise võimaluste kasv. Lisaks on IoT lahendustega võimalik klientide vajadusi paremini mõista ning pakkuda nende ootustele vastavaid teenuseid ja tooteid.
Asjade internet pakub lisaks uutele ärivõimalustele ka paratamatult väljakutseid ning toob kaasa andmekaitse ja turvalisusega seotud riske.
Koolituse eesmärk on selgitada, milliseid uusi võimalusi asjade internet äriliselt pakub, millised on erinevad kasutusjuhud ning suurimad riskid ja võimalikud lahendused, mis kaasnevad koos asjade interneti järjest kiirema kasvuga.
Koolituse viivad läbi endine Riigi Infosüsteemi Ameti (RIA) intsidentide käsitlemise osakonna (CERT-EE) juht ning praegune RaulWalter OÜ küberturbe ekspert Klaid Mägi ja Telia Eesti AS asjade interneti valdkonna juht Vjatšeslav Antipenko.
Peale online-koolituse toimumist saadame järelvaatamise lingi, mis on aktiivne 14 päeva.