Üldinfo

Toimumise kuupäev:
06.10.2022
Registreerimise lõpp:
29.08.2022
Kestvus:
5 AT
Asukoht:
Online-koolitus
Hind: LIITU SOODUSPAKKUMISTEGA
199 € + km

Eesti Koolitus- ja Konverentsikeskus on Eesti Töötukassa koolituskaardi koostööpartner

Ingliskeelsete ametikirjade korrektne koostamine

Kvaliteetselt koostatud ametikirjad mõjutavad lugejat vahetult, kujundavad saatja mainet ning aitavad kaasa eesmärgi saavutamisele. Praktilise koolituse eesmärk on meelde tuletada peamiseid põhimõtteid ja reegleid, millega on kasulik arvestada inglise keeles ametikirju kirjutades. Lisaks anda teadmised, kuidas suhelda arusaadavalt, veenvalt ning tahtmatult solvamata, kui ainus tööriist on kirjutatud sõna ja puudub võimalus näha emotsioone ja kehakeelt.

Koolitusele on oodatud kõik, kelle igapäevane töösuhtlus on seotud vajadusega suhelda kirjalikult rahvusvahelises keskkonnas ning need, kes on kogenud sõnumi edasiandmise ja tõlgendamise keerukust rahvusvahelises keskkonnas ja võõras keeles.

Koolituse läbinu teab ingliskeelsete ametikirjade ülesehituse reegleid ja oskab tähelepanu pöörata kirja toonile, sõnastusele ning valitud sõnastuse mõjule (ametlik, neutraalne, familiaarne).

Koolituse viib läbi Aino Kuntsel, kes on suure kogemusega inglise filoloog, koolitaja ja superviisor-coach. Aino on muu hulgas koolitanud riigiametnikke ministeeriumides, Riigikogus ning Eesti Euroopa Liidu eesistumiseks valmistumisel, aga ka äriinimesi organisatsioonide rahvusvahelises suhtluses väljendama ennast inglise keeles nii kirjalikult kui suuliselt selgelt ja täpselt, kuid kultuurinüanssidega arvestades.

Peale online-koolituse toimumist saadame järelvaatamise lingi, mis on aktiivne 14 päeva.

Programm

09:50 - 10:00

Kogunemine veebikeskkonda

09:00 - 11:00

Ingliskeelsete ametikirjade koostamine

 • Aino Kuntsel

  Aino Kuntsel

  AASK Consult OÜ koolitaja/coach; Multilingua Keelekeskuse koostööpartner

 • Ametikirja vorming

 • Ülesehitus ja liigendus

 • Alustamine ja lõpetamine sõltuvalt adressaadist või teemast

 • Kirja loogiliseks ja loetavaks siduvad sõnad ja fraasid

 • Sõnumi selgus; kavatsuste ja soovide läbipaistvus

11:00 - 11:30

Sirutuspaus

11:30 - 13:30

Koolitus jätkub

 Aino KuntselAASK Consult OÜ koolitaja/coach; Multilingua Keelekeskuse koostööpartner

 • Sõnastuse mõju

 • Ametikirja toon ja viisakustasand

 • Kirja tooni äratundmine ja valimine

 • Tooni kujundavad sõnad ja väljendid

 • Erinevad kirjad: päring, pakkumine, kaebus, jms

 • Äraütlevate/negatiivsete vastuste sõnastamine 

Õppekorralduse alused

Sündmuse tüüp:
Webinar
Lektorite arv:
1
Sihtrühm:
Erinevatel positsioonidel töötavad inimesed, kelle igapäevane töösuhtlus on seotud vajadusega suhelda kirjalikult rahvusvahelises keskkonnas ning need, kes on kogenud sõnumi edasiandmise ja tõlgendamise keerukust rahvusvahelises keskkonnas ja võõras keeles. 
Õppemeetodid:

Õppe kestvus 5 AT. Interaktiivne koolitus. E- kirjade analüüs/arutelu näidismaterjali toel. Praktilised harjutused Koolituse läbinu saab tunnistuse, kui osaleja on täitnud kõiki õppekava läbimise nõudeid täies mahus. Palun tutvuda ka kvaliteedi tagamise alustega.

Loobumistingimused:

Tellimusest taganemine on võimalik kui sündmuseni on jäänud rohkem kui 30 päeva (100% Tasu tagastatakse Kliendile). Osaline taganemine on võimalik 29 - 15 kalendripäeva enne Sündmuse toimumist (50% Tasu tagastatakse Kliendile). Tasu ei tagastata Kliendile ning arve kuulub tasumisele, kui sündmuseni on jäänud vähem kui 15 päeva.

Tellimusest taganemiseks esitab Klient EKKKle e-kirja teel taotluse (info@eestikonverentsikeskus.ee), kuhu märgib Sündmuse nime ja kuupäeva ning osaleja nime, millest soovib taganeda.

Vaidluste lahendamise kord: Kõik konfliktid ning arusaamatused koolitatava ja koolitaja vahel lahendatakse kirjalike läbirääkimiste teel. Kaebustele reageeritakse seitsme tööpäeva jooksul koolituste ja konverentside projektijuhi ning tegevjuhi poolt. Kui kokkulepet ei saavutata, kuuluvad vaidlused lahendamisele kohtu poolt seadusega sätestatud korras.

Projektijuht:
Kätlin Susi
Toitlustus:
Ei
* Koolituse autoriõigus kuulub Eesti Koolitus- ja Konverentsikeskusele. Programmi sisu kopeerimine keelatud. Jätame endale õiguse teha kavas muudatusi.