Koondamisega seotud olulised õiguslikud küsimused ja kohtupraktika

Üldinfo

Toimumise kuupäev: 28.02.2023 - 28.02.2023 Registreerimise lõpp: 31.01.2023 Kestvus: 4 AT Asukoht: Online-koolitus Hind: 239 € + km
LIITU SOODUSPAKKUMISTEGA -30%

Eesti Koolitus- ja Konverentsikeskus on Eesti Töötukassa koolituskaardi koostööpartner

Kuidas koondada õiguslikult korrektselt?

Koondamine on ebameeldiv ning raske kogemus nii töötajale kui ka tööandjale. Juriidiliselt korrektselt läbiviidud koondamine aitab vältida hilisemaid töövaidlusi ning vaatamata keerulisele olukorrale säilitada sõbralik õhkkond kollektiivis. Millal ja keda võib koondada ning kui suur peab olema hüvitis? Milliseid nüansse tuleb koondamise protsessi puhul silmas pidada ning millised on erijuhtumid? Millised täiendavad kohustused kaasnevad tööandjale? Koolitusel tuuakse läbivalt näiteid kohtupraktikast.

Koolituse eesmärk on anda teadmised, kuidas koondada seaduse nõudeid järgides ning tööandjana vältida võimalikke töövaidlusi.

Koolituse läbinu teab, millal tekib koondamise vajadus ja õigus, on teadlik olulistest nüanssidest ning peamistest vigadest, mida koondamise juures tehakse ning oskab neid vältida.

Väärtuslikke teadmisi jagab kõrgelt hinnatud Tartu Ülikooli töö- ja sotsiaalhooldusõiguse professor, õigusteaduskonna direktor Gaabriel Tavits.

Peale online-koolituse toimumist saadame järelvaatamise lingi, mis on aktiivne 14 päeva.

Programm

Kogunemine veebikeskkonda


09:50 - 10:00

Kuidas koondada õiguslikult korrektselt?


10:00 - 11:30

  • Gaabriel Tavits

    Gaabriel Tavits

    Tartu Ülikool, töö- ja sotsiaalhooldusõiguse professor; õigusteaduskonna direktor

  • Koondamissituatsioon – millal tekib vajadus ning mida see õiguslikult eeldab?
  • Kui vabalt saab tööandja otsustada, kes on koondatav(ad)?
  • Mida silmas pidada koondamise erijuhtumite (katseajal olev töötaja, lapsehoolduspuhkusel olev/naasev töötaja, alaealine, väikelast kasvatav isik) korral?
  • Koondamisteate vormistamise nõuded

Sirutuspaus


11:30 - 11:45

Koolitus jätkub


11:45 - 13:15

  • Teise töö pakkumise ning täiendõppe korraldamise kohustus
  • Vähema etteteatamise hüvitamine, koondamishüvitis
  • Kas tähtajalise lepinguga töötajat saab koondada?
  • Kollektiivse koondamise erikord - kuidas erineb kollektiivne koondamine tavalisest?
  • Millised on muud koondamisega kaasnevad kohustused?

Õppekorralduse alused

Sündmuse tüüp:

Webinar

Lektorite arv:

1

Sihtrühm:

Ettevõttete ja asutuste juhid, personalijuhid, keskastmejuhid ning kõik teised, kes tegelevad organisatsioonis töölepingu lõpetamisega.

Õppemeetodid:

Õppe kestvus 4 AT. Interaktiivne loeng ning auditooriumi kaasatus. Koolituse läbinu saab tunnistuse, kui osaleja on õppekava läbinud täies mahus. Palun tutvuda ka kvaliteedi tagamise alustega.

Loobumistingimused:

Tellimusest taganemine on võimalik kui sündmuseni on jäänud rohkem kui 30 päeva (100% Tasu tagastatakse Kliendile). Osaline taganemine on võimalik 29 - 15 kalendripäeva enne Sündmuse toimumist (50% Tasu tagastatakse Kliendile). Tasu ei tagastata Kliendile ning arve kuulub tasumisele, kui sündmuseni on jäänud vähem kui 15 päeva. Tellimusest taganemiseks esitab Klient EKKKle e-kirja teel taotluse (info@eestikonverentsikeskus.ee), kuhu märgib Sündmuse nime ja kuupäeva ning osaleja nime, millest soovib taganeda.

Vaidluste lahendamise kord: Kõik konfliktid ning arusaamatused koolitatava ja koolitaja vahel lahendatakse kirjalike läbirääkimiste teel. Kaebustele reageeritakse seitsme tööpäeva jooksul koolituste ja konverentside projektijuhi ning tegevjuhi poolt. Kui kokkulepet ei saavutata, kuuluvad vaidlused lahendamisele kohtu poolt seadusega sätestatud korras.

Projektijuht:

Kätlin Susi

Toitlustus:

Ei

* Koolituse autoriõigus kuulub Eesti Koolitus- ja Konverentsikeskusele. Programmi sisu kopeerimine keelatud. Jätame endale õiguse teha kavas muudatusi.