Üldinfo

Toimumise kuupäev:
08.09.2021
Registreerimise lõpp:
07.09.2021
Kestvus:
3 AT
Asukoht:
Online-koolitus
Hind: LIITU SOODUSPAKKUMISTEGA
169 € + km

Eesti Koolitus- ja Konverentsikeskus on Eesti Töötukassa koolituskaardi koostööpartner

Koolitus välismaalase töötasu maksustamisest Eestis

Üha enam palkavad Eesti äriühingud füüsilisi isikuid, kes ei ela püsivalt Eestis ja töötavad Eesti äriühingu heaks kas välismaal või siis tulevad ajutiselt tööd tegema Eestisse. Tekib küsimus, millised on töötamisega kaasnevad maksuaspektid ja millega peab arvestama? Nendele küsimustele vastamine ei olegi nii lihtne, sest maksustamine sõltub paljudest asjaoludest ja on otseselt seotud selle töötajaga, kellele väljamakseid tehakse. Soovi korral on võimalik küsimused esinejale ette saata ning vastused neile saab koolituse käigus.

Eesmärk on anda teadmisedmillal on isik mitteresident ja millal resident, kuhu riiki laekuvad maksud, kas peab kinni pidama ainult tulumaksu või peab maksma ka sotsiaalmaksu ning millised on välismaalase võimalused teha tulust mahaarvamisi.

Koolituse läbinu teab, millised on välistööjõu maksustamisega seotud olulised aspektid; tunneb erisusi residendi ja mitteresidendi Eesti tulude maksustamise korral; teab renditöötaja maksustamise eripärasid ning mõistab, kuidas deklareeritakse Eestis välistulusid.

Koolituse viib läbi Kindsigo Konsultatsioonid OÜ juhataja ja maksukonsultant Aule Kindsigo, kes on töötanud aastatel 1990 – 2012 Maksu- ja Tolliametis erinevatel ametikohtadel, sh Maksu- ja Tolliameti maksude osakonna juhatajana. Terve koolituse jooksul vastab lektor tekkinud küsimustele. Soovi korral on võimalik küsimused esinejale ette saata, vastused saab neile koolituse käigus.

Kuidas online-koolitus toimub?

 • Mõni päev enne koolituse toimumist saadame registreerunutele lingi, mille kaudu saab toimumispäeval siseneda online-koolituse keskkonda. Vajalik arvuti ja hea interneti olemasolu.
 • Koolituse ajal saab lisaks kuulamisele esitada koolitajale küsimusi.
 • Lisaks saadame peale online-koolitust järelvaatamise lingi, mis on aktiivne 14 päeva.

Programm

09:50 - 10:00

Veebikeskkonda kogunemine

10:00 - 12:00

Välismaalase töötasu maksustamisest Eestis

 • Aule Kindsigo

  Aule Kindsigo

  Kindsigo Konsultatsioonid OÜ, juhataja ja maksukonsultant

 • Maksulepingud
  - Milleks on maksulepingud vajalikud?
  - Residendi ja mitteresidendi Eesti tulude maksustamise erisused
  - Residentsuse määramine
 • Piiriülene töötamine
  -Töötasu maksustamise põhimõtted
  - Tulu- ja sotsiaalmaksu tasumine välismaal töötades
  - Mitteresidendi töötasu maksustamine Eestis
 • Renditöötaja maksustamise erisused
 • Välistulude deklareerimine Eestis

Õppekorralduse alused

Sündmuse tüüp:
Webinar
Lektorite arv:
1
Sihtrühm:
Koolitusele on oodatud ettevõtjad, ettevõtete juhid, raamatupidajad, personalijuhid ja -spetsialistid, juristid, töövahenduse ja renditööga tegelevad ettevõtted, kõik teised teemast huvitatud
Õppemeetodid:

Õppe kestvus 3 AT. Interaktiivne loeng ning auditooriumi kaasatus. Koolituse läbinu saab tunnistuse, kui osaleja on õppekava läbinud täies mahus. Palun tutvuda ka kvaliteedi tagamise alustega.

Loobumistingimused:

Tellimusest taganemine on võimalik kui sündmuseni on jäänud rohkem kui 30 päeva (100% Tasu tagastatakse Kliendile). Osaline taganemine on võimalik 29 - 15 kalendripäeva enne Sündmuse toimumist (50% Tasu tagastatakse Kliendile). Tasu ei tagastata Kliendile ning arve kuulub tasumisele, kui sündmuseni on jäänud vähem kui 15 päeva. Tellimusest taganemiseks esitab Klient EKKKle e-kirja teel taotluse (info@eestikonverentsikeskus.ee), kuhu märgib Sündmuse nime ja kuupäeva ning osaleja nime, millest soovib taganeda.

Vaidluste lahendamise kord: Kõik konfliktid ning arusaamatused koolitatava ja koolitaja vahel lahendatakse kirjalike läbirääkimiste teel. Kaebustele reageeritakse seitsme tööpäeva jooksul koolituste ja konverentside projektijuhi ning tegevjuhi poolt. Kui kokkulepet ei saavutata, kuuluvad vaidlused lahendamisele kohtu poolt seadusega sätestatud korras.

Projektijuht:
Kätlin Susi
Toitlustus:
Ei
* Eesti Koolitus- ja Konverentsikeskus jätab endale õiguse teha kavas muudatusi