Kuidas kaoses korda luua – kriisikommunikatsiooni vaade

Üldinfo

Toimumise kuupäev: 15.04.2020 - 15.04.2020 Registreerimise lõpp: 29.03.2020 Kestvus: Asukoht: Online koolitus Hind: 79 € + km
LIITU SOODUSPAKKUMISTEGA -30%

Eesti Koolitus- ja Konverentsikeskus on Eesti Töötukassa koolituskaardi koostööpartner.

Tulenevalt EV valitsuse poolt kehtestatud eriolukorrale toimuvad Eesti Koolitus- ja Konverentsikeskuse poolt korraldatavad koolitused kuni 11. juunini 2020. a online-koolitustena.

Kuidas online-koolitus toimub?

 • Mõni päev enne koolituse toimumist saadame registreerunutele lingi, mille kaudu saab toimumispäeval siseneda online-koolituse keskkonda. Vajalik arvuti ja hea interneti olemasolu.
 • Koolituse ajal saab lisaks kuulamisele esitada koolitajale chat aknasse küsimusi. Koolitaja vastab suuliselt.
 • Lisaks saadame peale online-koolitust järelvaatamise lingi, mis on aktiivne kolm päeva.

Üks on kindel – maailm ei ole enam kunagi päris sama, nagu ta oli enne.

Oleme kõik otseselt ja kaudselt mõjutatavad maailma majandusest ning poliitikast. Mitmete prognooside kohaselt võib käesolev kriis kesta oodatust palju kauem. Olles keset seda süvenevat kriisi: nähes ülemaailmset eriolukorda, suletud asutusi ja piirkondi, kohustuslikku kaugtööd ning vabalanguses majandust; valdab enamikke hirm ja teadmatus sellest, mis saab edasi.

Enam ei ole aega viivituseks, vaid meil kõigil tuleb kiiresti ja operatiivselt tegutseda. Paratamatult peavad kriisi tõttu paljud ettevõtted ja asutused muutma oma kurssi, või halvimal juhul uksed sulgema. Darwini teooria kohaselt, ei jää looduses ellu mitte tugevamad, vaid need, kes on kõige kohanemisvõimelisemad muutustes.

Selle online-koolituse eesmärgiks on anda juhtidele ja liidritele teadmised ning praktilised oskused, kuidas toimida kriisisituatsioonis operatiivselt ning ratsionaalselt. See on strateegilise juhtimise ja kriisikommunikatsiooni alg-, põhi- ja meistrikursus. Koolitus keskendub praegusele eriolukorrale, kuid vaadates tulevikku, on see üles ehitatud suuresti ka majanduskriisi võtmes.

Tormistel meredel seilamisel on vaja säilitada kainet pead ning rahulikku meelt. Tihti nõuab see meilt karme ja konkreetseid otsuseid, mis hoolimata oma ebameeldivusest, hoiavad meie laeva vee peal. Raske aeg eeldab paljudelt kiiret ümberkohandumist uue seisuga turul, majanduses ning poliitikas.

Rohkem kui kunagi varem, vajame häid juhte, kes suudavad tundmatusele vastu seista meelerahu ning kindlusega. Kriis on käes ning see koolitus ei ole enam hüpoteetiline fantaaseerimine, vaid paljudele eluliselt oluline väljaõpe, kuidas praegusel ning tulevastel tormistel meredel seilata.

Koolitust viib läbi Ilona Leib, kes on suhtekorraldaja, strateegiline konsultant ja Eesti kriisikommunikatsiooni ema ning läbi aastate ja erinevate kriiside, on ta nõustanud meie riigi valitsust, tippametkondi ning suurettevõtteid.

Ilona strateegilise kommunikatsiooni büroo PR Partner nõustab ettevõtteid ja organisatsioone kommunikatsiooniotsuste tegemisel ja strateegiliste suundade valikul. Ta on olnud võtmenõustajaks nii äriliste kui organisatsiooniliste muutuste juhtimisel ja kriiside lahendamisel.

Ilona on üks Eesti riikliku kriisikommunikatsiooni süsteemi loojatest ja siseministeeriumi 2003. aastal välja antud kriisikommunikatsiooni käsiraamatu koostajatest. Tal on riikliku kriisireguleerimise meeskonna meediagrupi juhtimise kogemus. Ilona on enam kui kümme aastat olnud Tartu Ülikooli kriisikommunikatsiooni lektor ning aidanud nii riigiasutustel kui ka eraettevõtetel kriisideks valmistuda ning neid juhtida.

Küsimusi on võimalik küsida otse koolituse ajal. Kui Sul on juba eelnevalt mõni küsimus, saad need lisada webinarile registreerumisel märkuste lahtrisse. Kõikidele osalejatele saadame pärast webinaril osalemist järelvaatamise lingi.

Advertisement banner

Programm

Kriisijuhtimine ja kriisikommunikatsioon


10:00 - 11:30

 • Erinevates kriisides toimimine
 • Kriisijuhtimise tähtsaimad põhimõtted riigi, organisatsiooni ja ettevõtte tasandil
 • Kriisis vajalikud muudatused ja nende kommunikatsioon
 • Organisatsiooni sisemise infovahetuse roll kriisikommunikatsioonis

Paus


11:30 - 11:45

Ettekanne jätkub


11:45 - 13:15

 • Mida peab tegema, kui valida on halva ja veel kehvema vahel?
 • Kriiside võime sünnitada kangelasi või hävitada maine
 • Erinevate sihtrühmadega tuleb rääkida neile arusaadavate sõnumi keelt
 • Kuidas kriisiolukordades toimetulekuks valmis olla
 • Kriisikommunikatsiooni kuldreeglid

Õppekorralduse alused

Sündmuse tüüp:

Webinar

Lektorite arv:

1

Sihtrühm:

Ettevõtete ja asutuste juhid, ettevõtjad, keskastmejuhid, personalijuhid, kommunikatsioonijuhid, kommunikatsioonispetsialistid ning kõik, kes soovivad ennast antud valdkonnas harida.

Õppemeetodid:

Õppe kestvus 4 AT. Interaktiivne loeng ning auditooriumi kaasatus. Koolituse läbinu saab tunnistuse, kui osaleja on täitnud kõiki õppekava läbimise nõudeid täies mahus. Palun tutvuda ka kvaliteedi tagamise alustega.

Loobumistingimused:

Tellimusest taganemine on võimalik kui sündmuseni on jäänud rohkem kui 30 päeva (100% Tasu tagastatakse Kliendile). Kui sündmuseni on jäänud 15-29 päeva,  tagastatakse kliendile tellimuse tühistamise puhul 50% tasust.
Tasu ei tagastata Kliendile ning arve kuulub tasumisele, kui sündmuseni on jäänud vähem kui 15 päeva.Tellimusest taganemiseks esitab Klient EKKKle e-kirja teel taotluse (info@eestikonverentsikeskus.ee), kuhu märgib Sündmuse nime ja kuupäeva ning osaleja nime, millest soovib taganeda.
Osavõtu tasu ei tagastata vääramatu jõu korral, kui Sündmuse korraldamine ei ole vääramatu jõu tõttu võimalik. Vääramatu jõud ehk force majeure on ettearvamatu asjaolu, mis ei sõltu kokkulepet sõlmivate poolte tahtest, mida ei saanud pooled mõjutada ega ära hoida ja mis ei võimalda täita kokkuleppejärgseid kohustusi.
Vaidluste lahendamise kord: Kõik konfliktid ning arusaamatused koolitatava ja koolitaja vahel lahendatakse kirjalike läbirääkimiste teel. Kaebustele reageeritakse seitsme tööpäeva jooksul koolituste ja konverentside projektijuhi ning tegevjuhi poolt. Kui kokkulepet ei saavutata, kuuluvad vaidlused lahendamisele kohtu poolt seadusega sätestatud korras.

Projektijuht:

Erik Perlin

Toitlustus:

Ei

* Eesti Koolitus- ja Konverentsikeskus jätab endale õiguse teha kavas muudatusi.