Ole koroonaviiruse (COVID-19) stressist kavalam

Üldinfo

Toimumise kuupäev: 23.04.2020 - 23.04.2020 Registreerimise lõpp: 26.03.2020 Kestvus: Asukoht: Online-koolitus Hind: 129 € + km
LIITU SOODUSPAKKUMISTEGA -30%

Eesti Koolitus- ja Konverentsikeskus on Eesti Töötukassa koolituskaardi koostööpartner.

Tulenevalt EV valitsuse poolt kehtestatud eriolukorrale toimuvad Eesti Koolitus- ja Konverentsikeskuse poolt korraldatavad koolitused kuni 11. juunini 2020. a online-koolitustena.

Kuidas online-koolitus toimub?

 • Mõni päev enne koolituse toimumist saadame registreerunutele lingi, mille kaudu saab toimumispäeval siseneda online-koolituse keskkonda. Vajalik arvuti ja hea interneti olemasolu.
 • Koolituse ajal saab lisaks kuulamisele esitada koolitajale chat aknasse küsimusi. Koolitaja vastab suuliselt.
 • Lisaks saadame peale online-koolitust järelvaatamise lingi, mis on aktiivne kolm päeva.

Otsustasime online-koolituse teha selleks, et praegusel ajal mitte ainult viirusest pääseda, vaid ka oma vaimset tervist hoida.

See, kuidas epideemia ajal käituda ja ennast viirusest eemale hoida – pese käsi, hoidu rahvarohketest kohtadest jms., on igaühele selgeks saanud. Teine lugu on enda vaimse tervise säilitamise ja COVID-19 stressiga toimetulekuga. Varasemate uuringute põhjal võid prognoosida, et pool aastat pärast kriisi on post-traumaatiline stress 5-26% inimestest. Selleks, et nii ei läheks, tuleb juba praegu ära tunda iseenda ja teiste stressireaktsioonid ning hakata kasutama stressiga toimetuleku erinevaid võimalusi.

Advertisement banner

Programm

Webinari ruumi kogunemine


09:45 - 10:00

Ole koroonaviiruse (COVID-19) stressist kavalam


10:00 - 11:45

 • Mis toimub? Normaalsed käitumisreaktsioonid ebanormaalsele olukorrale.
  Psühholoogilised reaktsioonid: kerged reaktsioonid (unehäired, ärrituvus, muretsemine jms.), keskmised reaktsioonid (unetus, ärevushäire, söömishäired jms.), rasked reaktsioonid (depressioon, posttraumaatiline stress jms.).
 • Pikemaajalised normaalsed reaktsioonid ebanormaalsele olukorrale: emotsionaalsed reaktsioonid (viha, süüdistamine, abitus jms.), füsioloogilised efektid (üliaktiivsus, väsimus jms.), tunnetuslikud efektid (tähelepanu keskendumisvõime langus, mäluhäired jms.), inimestevahelised suhted (võõrdumine, suurenenud läheduse otsimine jms.).
 • Mõned näited: (a) käitumuslik nakatumine ehk miks inimesed hakkasid WC paberit kokku ostma või (b) patuoina, süüdlase otsimine või (c) kontrollivajadus.
 • COVID-19 stress kui mitme põhjusega stress ja sellega toimetulek. COVID-19 stress koosneb mitmest komponendist: tööstress, pere- ja kodustress, isiklik finantsstress, tervisestress. Sotsiaalse distantseerumisega kaasuvad psühhosotsiaalsed riskid (hirm, ärevus, ärrituvus, stigmatiseerimise kogemus jms.) ja kuidas hakkama saada (päevarutiin, uudised, emotsioonid, suhtlemine, lemmikloomad jms.).
 • Stressiga toimetuleku strateegiad: eeldused, esmaabi ja tegelik toimetulek.
 • COVID-19 stressi taseme testimine iseendal: tasuta elektrooniline test aadressil pekonsult.ee/koroona.php
 • Briti Personalijuhtimise ja Personaliarenduse Assotsiatsiooni (CIPD) soovitused neile, kes praegu jätkavad töötamist oma töökohal.

Õppekorralduse alused

Sündmuse tüüp:

Webinar

Lektorite arv:

1

Sihtrühm:

Kõik, kes tunnevad tavapärasest kõrgemat vaimset pinget

Õppemeetodid:

Õppe kestvus 2 AT. Interaktiivne loeng. Palun tutvuda ka kvaliteedi tagamise alustega.

Loobumistingimused:

Tellimusest taganemine on võimalik kuni 30 kalendripäeva enne sündmuse toimumist (100% Tasu tagastatakse Kliendile) ning osaline taganemine kuni 29 - 15 kalendripäeva enne Sündmuse toimumist (50% Tasu tagastatakse Kliendile). Tasu ei tagastata Kliendile ning arve kuulub tasumisele, kui sündmuseni on jäänud vähem kui 15 päeva.
Tellimusest taganemiseks esitab Klient EKKKle e-kirja teel taotluse (info@eestikonverentsikeskus.ee), kuhu märgib Sündmuse nime ja kuupäeva ning osaleja nime, millest soovib taganeda.

Osavõtutasu ei tagastata vääramatu jõu korral, kui Sündmuse korraldamine ei ole vääramatu jõu tõttu võimalik. Vääramatu jõud ehk force majeure on ettearvamatu asjaolu, mis ei sõltu kokkulepet sõlmivate poolte tahtest, mida ei saanud pooled mõjutada ega ära hoida ja mis ei võimalda täita kokkuleppejärgseid kohustusi.

Vaidluste lahendamise kord: Kõik konfliktid ning arusaamatused koolitatava ja koolitaja vahel lahendatakse kirjalike läbirääkimiste teel. Kaebustele reageeritakse seitsme tööpäeva jooksul koolituste ja konverentside projektijuhi ning tegevjuhi poolt. Kui kokkulepet ei saavutata, kuuluvad vaidlused lahendamisele kohtu poolt seadusega sätestatud korras.

Projektijuht:

Ragne Talv

Toitlustus:

Ei

* Eesti Koolitus- ja Konverentsikeskus jätab endale õiguse teha kavas muudatusi.