Merre ehitamise võimalused ja õiguslikud alused (3,8 TP)

Üldinfo

Toimumise kuupäev: 13.11.2024 Registreerimise lõpp: 13.11.2024 Kestvus: 5 AT Asukoht: Online-koolitus Hind: 239 € + km
Meie sooduspakkumistega liitujatele kehtib soodushind kuni 12. novembrini Soodushind: 169 € + km
LIITU SOODUSPAKKUMISTEGA -30%

Koolitus annab 3,8 TP (inseneri täiendõppe punkti).

Online-koolitus: Merre ehitamise võimalused ja õiguslikud alused

Järjest rohkem soovitakse kasutusele võtta avalikke veekogusid, et rajada sinna tuuleparke ja arendada vesiviljelust. Avalikesse veekogudesse rajatakse ka elektri- ja sideliine, lainemurdjaid jms. Suurte avameretuuleparkide rajamise kiirendamiseks võttis Euroopa Liidu nõukogu ja parlament vastu määruse (EL) 2022/869, 30. mai 2022, mille järel on ka Eestis muudetud ehitusseadustikku ja teisi seadusi, et kiirendada taastuvenergia kasutuselevõttu ja lihtsustada lubade saamise menetlusi.

Koolituse eesmärk on anda ülevaade avalikku veekogusse, sh merre ehitamise õiguslikust raamistikust, sh milliseid planeeringuid on selleks vaja koostada ning milliseid menetlusi läbi viia.

Koolituse läbinu saab teada vesiviljelusrajatiste ning tuuleparkide avalikku veekogusse rajamise protsessist ja selleks vajalike taotluste esitamisest ning menetlemisest.

Praktilisi teadmisi jagab ehitusõiguse jurist Martina Proosa. Martina Proosa on töötanud lisaks Merko Ehitusele ka advokaadibüroos Glikman, Alvin ja Partnerid ning planeeringute osakonna juhatajana Siseministeeriumis, kus osales muu hulgas planeerimisseaduse, ehitusseadustiku ja õigusaktide väljatöötamises ning tegeles planeeringute järelevalvega.

Hinna sisse kuulub koolituse järelvaatamise võimalus 14 päeva jooksul.

Advertisement banner

Programm

13.11.2024


08:50 – 09:00

Kogunemine veebikeskkonda

09:00 – 11:00

Merre ehitamise õiguslikud alused

  • Tuuleparkide ja vesiviljeluse rajatiste avalikku veekogusse rajamise eeldused
  • Hoonestusloa taotlemine ja menetlus
  • Keskkonnamõju hindamise vajadus
  • Konkureerivad taotlused ja nende menetlemine

11:00 – 11:30

Virgutuspaus

11:30 – 13:30

Koolitus jätkub

Martina Proosa
Ehitusõiguse jurist

  • Hoonestusloa kehtivuse muutmine ja üleandmine
  • Ehitusloa andmise tingimused ja ehitusloa andmisest keeldumise alused
  • Kasutusloa andmise tingimused, kasutusloa andmisest keeldumise alused

Õppekorralduse alused

Sündmuse tüüp:

Webinar

Lektorite arv:

1

Sihtrühm:

Juristid, ehitusettevõtjad, ehitusinsenerid, ehituse projekti- ja objektijuhid, ehitusfirmade juhid, kohalikud omavalitsused, ehitusjärelevalvega tegelevad inimesed ja kõik teised teemast huvitatud isikud.

Õppemeetodid:

Õppe kestvus 5 AT. Interaktiivne loeng, auditooriumi kaasatus. Koolituse teoreetilist osa ilmestavad praktilised näited ja nende analüüs. Koolituse tulemusi hinnatakse arutelude käigus. Koolituse läbinu saab tunnistuse, kui osaleja on õppekava läbinud täies mahus.
Palun tutvuda ka kvaliteedi tagamise alustega.

Loobumistingimused:

Tellimusest taganemine on võimalik kui sündmuseni on jäänud rohkem kui 30 päeva (100% Tasu tagastatakse Kliendile). Osaline taganemine on võimalik 29 – 15 kalendripäeva enne Sündmuse toimumist (50% Tasu tagastatakse Kliendile). Tasu ei tagastata Kliendile ning arve kuulub tasumisele, kui sündmuseni on jäänud vähem kui 15 päeva.
Tellimusest taganemiseks esitab Klient EKKKle e-kirja teel taotluse (info@eestikonverentsikeskus.ee), kuhu märgib Sündmuse nime ja kuupäeva ning osaleja nime, millest soovib taganeda.

Vaidluste lahendamise kord: Kõik konfliktid ning arusaamatused koolitatava ja koolitaja vahel lahendatakse kirjalike läbirääkimiste teel. Kaebustele reageeritakse seitsme tööpäeva jooksul koolituste ja konverentside projektijuhi ning tegevjuhi poolt. Kui kokkulepet ei saavutata, kuuluvad vaidlused lahendamisele kohtu poolt seadusega sätestatud korras.

Projektijuht:

Kätlin Susi

Toitlustus:

Ei

* Koolituse autoriõigus kuulub Eesti Koolitus- ja Konverentsikeskusele. Programmi sisu kopeerimine keelatud. Jätame endale õiguse teha kavas muudatusi.