Meditsiiniõiguse koolitus
Üldinfo
Saada sõbrale Toimumise kuupäev: 06.04.2022 - 06.04.2022 Registreerimise lõpp: 05.04.2022 Kestvus: 5 AT Asukoht: Online-koolitus Hind: 219 € + kmEesti Koolitus- ja Konverentsikeskus on Eesti Töötukassa koolituskaardi koostööpartner
Meditsiiniõiguse koolitus
Meditsiiniõigus puudutab tervishoiutöötajaid igapäevaselt, olenemata sellest, kas osutatakse patsiendile ravi, plaanitakse ravitööd või tegeletakse dokumenteerimisega. Mida hõlmab endas meditsiiniõigus? Millised on tervishoiutöötaja õigused ning kohustused tervishoiuteenuse osutamisel? Mida peab teadma teavitatud nõusolekust ning tervishoiuteenuse osutamise lepingust?
Koolituse eesmärk on jagada teadmisi meditsiiniõiguse ning meditsiinieetika põhimõtetest ning tervishoiuvaldkonda reguleerivatest õigusaktidest, millest osaleja saab igapäevatöös lähtuda.
Koolitusel osalenu mõistab meditsiiniõiguse sisu ning oskab orienteeruda meditsiiniõigust reguleerivas õigusruumis; tunneb tervishoiuteenuse osutamise lepingu põhimõtteid, teab patsientide ja tervishoiutöötajate õigusi ning kohustusi tervishoiuteenuse osutamisel ning tunneb olulisemaid tööõiguse nüansse igapäevatöö korraldamisel.
Praktilisi teadmisi jagab Eesti Ravimite Ehtsuse Kontrolli protsessi- ja kvaliteedijuht Mari Asser, kes on ühtlasi töötanud tervishoiuandmete kogumise ülesehitamisega tervise infosüsteemi vaatest ning osalenud mitmete digitaalse tervishoiu ja registrite seaduste välja töötamisel. Tal on Tartu Ülikooli Õigusteaduste magister ning tema uurimisvaldkond on keskendunud meditsiiniõigusele.
Kuidas online-koolitus toimub?
- Mõni päev enne koolituse toimumist saadame registreerunutele lingi, mille kaudu saab toimumispäeval siseneda online-koolituse keskkonda. Vajalik arvuti ja hea interneti olemasolu.
- Koolituse ajal saab lisaks kuulamisele esitada koolitajale küsimusi.
- Lisaks saadame peale online-koolitust järelvaatamise lingi, mis on aktiivne 14 päeva.
Programm
Veebikeskkonda kogunemine
09:50 - 10:00
Meditsiiniõigusest
10:00 - 11:45
-
Eesti Ravimite Ehtsuse Kontrolli SA, protsessi- ja kvaliteedijuht
- Sotsiaal- kui tervishoiuvaldkonna seadusandluse põhimõtted
- Tervishoiuteenuse osutamise leping - kes ja kuna peab/saab selle sõlmida; kes on lepingu osapooled?
- Teavitatud nõusolek ja teenuse osutamise kohustus - kuna ja millest tuleb patsient informeerida; kas ravimisest saab keelduda?
Paus
11:45 - 12:15
Koolitus jätkub
12:15 - 14:00
Mari Asser
Eesti Ravimite Ehtsuse Kontrolli SA, protsessi- ja kvaliteedijuht
- Vastutus tervishoiuteenuse osutamisel - kes vastutab ravivea eest; mis on karistused?
- Tööõiguse olulisemad punktid igapäeva töö korraldamisel
Õppekorralduse alused
Sündmuse tüüp:
Webinar
Lektorite arv:
1
Sihtrühm:
Õppemeetodid:
Õppe kestvus 5 AT. Interaktiivne loeng ning auditooriumi kaasatus. Koolituse läbinu saab tunnistuse, kui osaleja on õppekava läbinud täies mahus. Palun tutvuda ka kvaliteedi tagamise alustega.
Loobumistingimused:
Tellimusest taganemine on võimalik kui sündmuseni on jäänud rohkem kui 30 päeva (100% Tasu tagastatakse Kliendile). Osaline taganemine on võimalik 29 - 15 kalendripäeva enne Sündmuse toimumist (50% Tasu tagastatakse Kliendile). Tasu ei tagastata Kliendile ning arve kuulub tasumisele, kui sündmuseni on jäänud vähem kui 15 päeva. Tellimusest taganemiseks esitab Klient EKKKle e-kirja teel taotluse (info@eestikonverentsikeskus.ee), kuhu märgib Sündmuse nime ja kuupäeva ning osaleja nime, millest soovib taganeda.
Vaidluste lahendamise kord: Kõik konfliktid ning arusaamatused koolitatava ja koolitaja vahel lahendatakse kirjalike läbirääkimiste teel. Kaebustele reageeritakse seitsme tööpäeva jooksul koolituste ja konverentside projektijuhi ning tegevjuhi poolt. Kui kokkulepet ei saavutata, kuuluvad vaidlused lahendamisele kohtu poolt seadusega sätestatud korras.
Projektijuht:
Kätlin Susi
Toitlustus:
Ei
Eesti Koolitus- ja Konverentsikeskus jätab endale õiguse teha kavas muudatusi