Avaliku teenistuse seaduse muudatused, peamised töövaidlused ja nende vältimine

Üldinfo

Toimumise kuupäev: 18.10.2022 - 18.10.2022 Registreerimise lõpp: 17.10.2022 Kestvus: 3 AT Asukoht: Online-koolitus Hind: 209 € + km
Meie sooduspakkumistega liitujatele kehtib soodushind kuni 17. oktoobrini Soodushind: 149 € + km
LIITU SOODUSPAKKUMISTEGA -30%

Eesti Koolitus- ja Konverentsikeskus on Eesti Töötukassa koolituskaardi koostööpartner

Online-koolitus: Avaliku teenistuse seaduse muudatused, peamised töövaidlused ja nende vältimine

Avaliku teenistuse seadust järgides esineb mitmeid tüüpvigu. Kuidas neid vältida ning millised on võimalikud lahendused? Mida õppida viimastest aktuaalsetest ATS-i vaidlustest? Koolitusel selgitatakse põhjalikult avaliku teenistuse seadusega seonduvaid probleemküsimusi ning nende võimalikke lahendusi. Ühtlasi käsitletakse 14. juunil 2022 jõustunud ATSi muudatusi.

Koolituse eesmärk on anda ülevaade 14.06.22 jõustunud ATSi muudatustest, jagada praktilisi nõuandeid, kuidas vältida avaliku teenistuse seadusega kõige enam esile kerkinud probleeme. Käsitlemist leiavad muu hulgas teemad: distsiplinaarmenetlus ja selle läbiviimine, ärakuulamisõiguse tagamine, teenistusest vabastamine ja selle vormistamine ning ametniku nõudeõigused teenistusest ebaseaduslikul vabastamisel.

Koolituse läbinu teab juunis 2022 jõustuvaid muudatusi, oskab rakendada avaliku teenistuse seadust, teab eeltoodud probleeme käsitlevat vaidluspraktikat ja seda, milliseid tingimusi tuleb selliste vaidluste ennetamiseks järgida.

Peale online-koolituse toimumist saadame järelvaatamise lingi, mis on aktiivne 14 päeva.

Programm

Kogunemine veebikeskkonda


13:50 - 14:00

Avaliku teenistuse seaduse vaidlused - nõuanded, kuidas neid vältida


14:00 - 16:00

 • Gaabriel Tavits

  Gaabriel Tavits

  Tartu Ülikool, töö- ja sotsiaalhooldusõiguse professor; õigusteaduskonna direktor

 • Avaliku teenistuse seaduse muudatused, mis jõustuvad 14.06.2022
 • Ametniku teenistuskohustused, nende kindlaksmääramine
 • Distsiplinaarmenetlus, selle läbiviimine ja etapid
 • Ärakuulamisõiguse tagamine
 • Teenistusest vabastamine ja selle vormistamine
 • Teenistusest vabastamise erinevad põhjused
 • Ametniku nõudeõigused teenistusest ebaseaduslikul vabastamisel

Õppekorralduse alused

Sündmuse tüüp:

Webinar

Lektorite arv:

1

Sihtrühm:

Koolitusele on oodatud avaliku teenistuse personalijuhid, raamatupidajad, finantsjuhid, juristid ning kõik teised teemast huvitatud.

Õppemeetodid:

Õppe kestvus 3 AT. Interaktiivne loeng ning auditooriumi kaasatus. Koolituse läbinu saab tunnistuse, kui osaleja on õppekava läbinud täies mahus. Palun tutvuda ka kvaliteedi tagamise alustega.

Loobumistingimused:

Tellimusest taganemine on võimalik kui sündmuseni on jäänud rohkem kui 30 päeva (100% Tasu tagastatakse Kliendile). Osaline taganemine on võimalik 29 - 15 kalendripäeva enne Sündmuse toimumist (50% Tasu tagastatakse Kliendile). Tasu ei tagastata Kliendile ning arve kuulub tasumisele, kui sündmuseni on jäänud vähem kui 15 päeva. Tellimusest taganemiseks esitab Klient EKKKle e-kirja teel taotluse (info@eestikonverentsikeskus.ee), kuhu märgib Sündmuse nime ja kuupäeva ning osaleja nime, millest soovib taganeda.

Vaidluste lahendamise kord: Kõik konfliktid ning arusaamatused koolitatava ja koolitaja vahel lahendatakse kirjalike läbirääkimiste teel. Kaebustele reageeritakse seitsme tööpäeva jooksul koolituste ja konverentside projektijuhi ning tegevjuhi poolt. Kui kokkulepet ei saavutata, kuuluvad vaidlused lahendamisele kohtu poolt seadusega sätestatud korras.

Projektijuht:

Eveli Reitelmann

Toitlustus:

Ei

* Eesti Koolitus- ja Konverentsikeskus jätab endale õiguse teha kavas muudatusi