Kodukontori sündroom – psühhosotsiaalsed ohutegurid kaugtöö kontekstis ning nendega toimetulek

Üldinfo

Toimumise kuupäev: 28.05.2021 - 28.05.2021 Registreerimise lõpp: 18.05.2021 Kestvus: 2,5 AT Asukoht: Online-koolitus Hind: 149 € + km
Meie sooduspakkumistega liitujatele kehtib soodushind kuni 27. maini Soodushind: 99 € + km
LIITU SOODUSPAKKUMISTEGA -30%

Eesti Koolitus- ja Konverentsikeskus on Eesti Töötukassa koolituskaardi koostööpartner.

Online-koolitus: Kodukontori sündroom – psühhosotsiaalsed ohutegurid kaugtöö kontekstis ning nendega toimetulek

Hiljuti väitis Maailma Terviseorganisatsioon (WHO), et kodune sotsiaalne distantseeritus ja isoleeritus on kogu maailmas kujunemas vaimse tervise ja psühholoogilise heaolu oluliseks probleemiks.

Paljude töötajate jaoks on kodukontori sündroom midagi uut, millega neil on raske kohaneda, kuna see nõuab tohutuid pingutusi toimiva rutiini ja töögraafiku loomiseks. Mitme tööülesande samaaegne täitmine (rööprähklemine), paljude asjadega kursis olemise vajadus, frustratsioon järjest uute piirangute/takistuste tekkimisest, pereliikmete poolt tekitatud töö katkestused, sotsiaalse suhtluse piiratus on mõned kodukontori sündroomi põhjustest.

Koolituse läbinu teab, mida tähendab kodukontori sündroom, kuidas uue olukorraga toime tulla ning vältida kodukontori sündroomiga kaasuvaid vaimse tervise probleeme.

Kuidas online-koolitus toimub?

  • Mõni päev enne koolituse toimumist saadame registreerunutele lingi, mille kaudu saab toimumispäeval siseneda online-koolituse keskkonda. Vajalik arvuti ja hea interneti olemasolu.
  • Koolituse ajal saab lisaks kuulamisele esitada koolitajale chat aknasse küsimusi. Koolitaja vastab suuliselt.
  • Lisaks saadame peale online-koolitust järele vaatamise lingi, mis on aktiivne seitse päeva.

Programm

Veebikeskkonda kogunemine


09:50 - 10:00

Kodukontori sündroom. Psühhosotsiaalsed ohutegurid kaugtöö kontekstis ning nendega toimetulek.


10:00 - 12:00

  • Kodukontori sündroom: tunnused, vältimine ja toimetulek
  • Psühhosotsiaalsed ohutegurid kaugtöö kontekstis. Rahvusvahelise Tööorganisatsiooni (ILO) soovitused toimetulekuks.
  • Kuidas aru saada vaimse tervise ohtudest kaugtööl ja/või kodukontoris töötades?
  • Mida töötaja saab ise teha? Kuidas juht saab töötajaid toetada psühhosotsiaalsete ohtude mõju vähendamiseks või vältimiseks?
  • Mitmikstress: uuringu tulemused Eestis 2020, murede „nõiaring“, toimetulek
  • Psühholoogiline heaolu kui seisund, kus inimene tunneb end õnnelikuna, tervena, vaimselt ja füüsiliselt heas vormis ning tunneb rõõmu saavutustundest, elu ja töö tasakaalust, enesehinnangust ja suhetest teistega - ka siis, kui töötab kodus. Kuidas seda saavutada?
  • Edu ABC: meeskond, suhtlemine , läbirääkimised, „ei“ ütlemine, konfliktide lahendamine, ühised prioriteedid, võimuvõitluse vältimine, töövahendid, töökoht, tööaeg, üksioleku aeg ja vaba aeg, reeglites kokkuleppimine, iga päeva jaoks eraldi koostegutsemise kava, motiveerige, premeerige.

Õppekorralduse alused

Sündmuse tüüp:

Webinar

Lektorite arv:

1

Sihtrühm:

Personalijuhid, -spetsialistid, teised keskastmejuhid ning väikettevõtete juhid ja kõik teised teemast huvitatud.

Õppemeetodid:

Õppe kestvus 2,5 AT. Interaktiivne loeng ning auditooriumi kaasatus. Koolituse läbinu saab tunnistuse, kui osaleja on õppekava läbinud täies mahus. Palun tutvuda ka kvaliteedi tagamise alustega.

Loobumistingimused:

Tellimusest taganemine on võimalik kui sündmuseni on jäänud rohkem kui 30 päeva (100% Tasu tagastatakse Kliendile). Osaline taganemine on võimalik 29 - 15 kalendripäeva enne Sündmuse toimumist (50% Tasu tagastatakse Kliendile). Tasu ei tagastata Kliendile ning arve kuulub tasumisele, kui sündmuseni on jäänud vähem kui 15 päeva. Tellimusest taganemiseks esitab Klient EKKKle e-kirja teel taotluse (info@eestikonverentsikeskus.ee), kuhu märgib Sündmuse nime ja kuupäeva ning osaleja nime, millest soovib taganeda.

Vaidluste lahendamise kord: Kõik konfliktid ning arusaamatused koolitatava ja koolitaja vahel lahendatakse kirjalike läbirääkimiste teel. Kaebustele reageeritakse seitsme tööpäeva jooksul koolituste ja konverentside projektijuhi ning tegevjuhi poolt. Kui kokkulepet ei saavutata, kuuluvad vaidlused lahendamisele kohtu poolt seadusega sätestatud korras.

Projektijuht:

Ragne Talv

Toitlustus:

Ei

* Eesti Koolitus- ja Konverentsikeskus jätab endale õiguse teha kavas muudatusi.