Eesti Koolitus- ja Konverentsikeskus on Eesti Töötukassa koolituskaardi koostööpartner
Meditsiiniõiguse koolitus
Meditsiiniõigus puudutab tervishoiutöötajaid igapäevaselt, olenemata sellest, kas osutatakse patsiendile ravi, plaanitakse ravitööd või tegeletakse dokumenteerimisega. Mida hõlmab endas meditsiiniõigus? Millised on tervishoiutöötaja õigused ning kohustused tervishoiuteenuse osutamisel? Mida peab teadma teavitatud nõusolekust ning tervishoiuteenuse osutamise lepingust?
Koolituse eesmärk on jagada teadmisi meditsiiniõiguse ning meditsiinieetika põhimõtetest ning tervishoiuvaldkonda reguleerivatest õigusaktidest, millest osaleja saab igapäevatöös lähtuda.
Koolitusel osalenu mõistab meditsiiniõiguse sisu ning oskab orienteeruda meditsiiniõigust reguleerivas õigusruumis; tunneb tervishoiuteenuse osutamise lepingu põhimõtteid, teab patsientide ja tervishoiutöötajate õigusi ning kohustusi tervishoiuteenuse osutamisel ning tunneb olulisemaid tööõiguse nüansse igapäevatöö korraldamisel.
Praktilisi teadmisi jagab Eesti Ravimite Ehtsuse Kontrolli protsessi- ja kvaliteedijuht Mari Asser, kes on ühtlasi töötanud tervishoiuandmete kogumise ülesehitamisega tervise infosüsteemi vaatest ning osalenud mitmete digitaalse tervishoiu ja registrite seaduste välja töötamisel. Tal on Tartu Ülikooli Õigusteaduste magister ning tema uurimisvaldkond on keskendunud meditsiiniõigusele.
Kuidas online-koolitus toimub?
- Mõni päev enne koolituse toimumist saadame registreerunutele lingi, mille kaudu saab toimumispäeval siseneda online-koolituse keskkonda. Vajalik arvuti ja hea interneti olemasolu.
- Koolituse ajal saab lisaks kuulamisele esitada koolitajale küsimusi.
- Lisaks saadame peale online-koolitust järelvaatamise lingi, mis on aktiivne 14 päeva.
