Luubi all on kaugtööga seotud tööohutus ja -tervishoid
Üldinfo
Saada sõbrale Toimumise kuupäev: 26.05.2021 - 26.05.2021 Registreerimise lõpp: 25.05.2021 Kestvus: 3 AT Asukoht: Online-koolitus Hind: 149 € + kmEesti Koolitus- ja Konverentsikeskus on Eesti Töötukassa koolituskaardi koostööpartner
Millised muudatused jõustusid 1. märtsil töötervishoiu ja tööohutuse seaduses?
Uus olukord on pannud proovile kehtiva tööõiguse. Tööandjad ja töötajad püüavad kohaneda uute vajadustega töösuhetes. Selgelt on esile tulnud vajadus muuta töölepingud paindlikumaks ja soov korraldada tööd võlaõiguslike lepingute raames. Käsitleme, millele tähelepanu pöörata töösuhetes, arvestades viimase aasta töövaidluste praktikat. Samuti uurime töötervishoiu ja tööohutuse seaduse muudatusi alates 01.03.2021. Kuidas tegutseda seadusega kooskõlas? Millele veel pöörata tähelepanu seoses seaduste (kavandatavate) muudatustega?
Mida peab teadma töötervishoiust ning tööohutusest kaugtöö puhul?
Uueks normaalsuseks saanud kaugtöö ja kodukontori korral peavad täitma töötervishoiu ja -ohutuse nõudeid nii töötaja kui ka tööandja. Millised on osapoolte kohustused ja õigused? Kuidas on võimalik tagada kaugtöötaja ohutus ning millega tuleb arvestada seoses töötervishoiu ja tööohutuse seaduse muudatustega?
Koolituse läbinu teab, millised on tööandja uued kohustused ja loodavad võimalused töötervishoiu ja tööohutuse valdkonnas; tutvub uue tööelu infosüsteemi peamiste funktsioonidega ning on teadlik teenuseosutajate lisanduvatest kohustustest teavitada ja tagada töötegijate ohutut tööd.
Koolituse viivad läbi hinnatud jurist-konsultant Elina Soomets ning Tallinna Tehnikaülikooli Majandusteaduskonna dotsent Marina Järvis.
Programm
Kogunemine veebikeskkonda
10:50 - 11:00
Miks tasub pöörata tähelepanu tööõiguse muudatustele ja praktikale täna: ettenägelik ja tulevikku vaatav tegevus
11:00 - 12:00
-
M.I.K.S. konsultatsioonid OÜ partner, jurist; Tartu Ülikooli lektor
- Töötamise vormid ja nendega seotud probleemid. Miks ja kuidas tuleb hinnata töö olemust lepingu valikul?
- Olulisemate töötingimuste muutmine. Näited ja tüüpilised vead. Paindlikkuse võimalused.
- Muudatused töötervishoiu ja tööohutuse seaduses. Tööandja on kohustatud lisama töökeskkonna riskianalüüsi tööelu infosüsteemis hiljemalt 1.septembriks 2021. Millega on tegemist ja kuidas seda teha?
- Millised ohutusalased lisakohustused tekivad teenuseosutajatel, kes tegutsevad võlaõiguslike lepingute alusel (nt käsundus- või töövõtuleping)?
- Kollektiivsed töösuhted. Mida õppisime aastast 2020 ja milliseid muudatusi ootame 2021 aastal? Riigikohtu seisukoht.
- Tähelepanekud kõrva taha: 2020 ja 2021 töövaidluste praktika
- Millele veel pöörata tähelepanu seoses seaduste kavandatavate muudatustega?
Mida peab teadma töötervishoiust ning tööohutusest kaugtöö puhul?
12:00 - 13:00
-
PhD, Teadusjuht (EEK Mainor), dotsent (TalTech)
- Kuidas tagada töötervishoid ja tööohutus kaugtöö puhul?
- Milline vastutus on tööandjal ja töötajal? Millised on selle töövormiga kaasnevad kohustused ja õigused?
- Millised on distantsilt töötamise ohud ja nendega kaasnevad tööstressorid?
- Kuidas saab juht oma töötajaid efektiivselt toetada kaugtöö tegemise perioodil?
Õppekorralduse alused
Sündmuse tüüp:
Webinar
Lektorite arv:
2
Sihtrühm:
Õppemeetodid:
Õppe kestvus 3 AT. Interaktiivne loeng ning auditooriumi kaasatus. Koolituse läbinu saab tunnistuse, kui osaleja on õppekava läbinud täies mahus. Palun tutvuda ka kvaliteedi tagamise alustega.
Loobumistingimused:
Tellimusest taganemine on võimalik kui sündmuseni on jäänud rohkem kui 30 päeva (100% Tasu tagastatakse Kliendile). Osaline taganemine on võimalik 29 - 15 kalendripäeva enne Sündmuse toimumist (50% Tasu tagastatakse Kliendile). Tasu ei tagastata Kliendile ning arve kuulub tasumisele, kui sündmuseni on jäänud vähem kui 15 päeva. Tellimusest taganemiseks esitab Klient EKKKle e-kirja teel taotluse (info@eestikonverentsikeskus.ee), kuhu märgib Sündmuse nime ja kuupäeva ning osaleja nime, millest soovib taganeda.
Vaidluste lahendamise kord: Kõik konfliktid ning arusaamatused koolitatava ja koolitaja vahel lahendatakse kirjalike läbirääkimiste teel. Kaebustele reageeritakse seitsme tööpäeva jooksul koolituste ja konverentside projektijuhi ning tegevjuhi poolt. Kui kokkulepet ei saavutata, kuuluvad vaidlused lahendamisele kohtu poolt seadusega sätestatud korras.
Projektijuht:
Kätlin Susi
Toitlustus:
Ei
* Eesti Koolitus- ja Konverentsikeskus jätab endale õiguse teha kavas muudatusi