Maa ja ehitise sihtotstarve ning selle muutmine (3,2 TP)

Üldinfo

Toimumise kuupäev: 11.06.2024 Registreerimise lõpp: 11.06.2024 Kestvus: 4 AT Asukoht: Online-koolitus Hind: 239 € + km
Meie sooduspakkumistega liitujatele kehtib soodushind kuni 21. aprillini Soodushind: 169 € + km
LIITU SOODUSPAKKUMISTEGA -30%

Eesti Koolitus- ja Konverentsikeskus on Eesti Töötukassa koolituskaardi koostööpartner.

Koolitus annab 3,2 TP (inseneri täiendõppe punkti).

Online-koolitus: Maa ja ehitise sihtotstarve ning selle muutmine (3,2 TP)

Igale maatükile ja ehitisele määratakse kasutamise otstarve või otstarbed vastavalt millele on võimalik seda kasutada. Aga mis juhtub siis, kui seda ei tehta? Praktikas võib tekkida vajadus ka otstarvet muuta. Näiteks võib omanikul tekkida soov võtta maatulundusmaa kasutusele elamumaana või muuta eluruumina kasutatav korter büroopinnaks (või vastupidi).

Koolituse eesmärk on anda ülevaade, kas ja kuidas seda saab teha ning milliseid menetlusi selleks on vaja läbi viia.

Koolituse läbinu teab muuhulgas, millised piirangud võivad otstarbe muutmise välistada või seda piirata. Lisaks seda, kuidas ehitise otstarve tekib, millist liiki ja millise sisuga otstarbeid saab määrata ning milline on otstarbe õiguslik sisu. Samuti räägitakse, mis juhtub, kui ehitist ei kasutata kindlaksmääratud otstarbel.

Praktilisi teadmisi jagab Merko Ehitus Eesti AS jurist Martina Proosa. Varasemalt on Martina Proosa töötanud advokaadibüroos Glikman, Alvin ja Partnerid ning planeeringute osakonna juhatajana Siseministeeriumis, kus osales muu hulgas planeerimisseaduse, ehitusseadustiku ja õigusaktide väljatöötamises ning tegeles planeeringute järelevalvega.

Hinna sisse kuulub koolituse järelvaatamise võimalus 14 päeva jooksul.

Programm

11.06.2024


09:20 – 09:30

Kogunemine veebikeskkonda

09:30 – 11:00

Maa ja ehitise sihtotstarbe muutmine

  • Erinevad otstarvete liigid ja nende omavahelised seosed
  • Kes ja mille alusel sihtotstarbeid määrab, kus need on nähtavad
  • Otstarbe siduvus

11:00 – 11:15

Virgutuspaus

11:15 – 12:45

Koolitus jätkub

Martina Proosa
Merko Ehitus Eesti AS jurist

  • Millistel juhtudel on võimalik sihtotstarbeid muuta
  • Kuidas toimub otstarvete muutmine

Õppekorralduse alused

Sündmuse tüüp:

Webinar

Lektorite arv:

1

Sihtrühm:

Ehitusettevõtjad, arendajad, ehituse projektijuhid, spetsialistid, kohalikud omavalitsused ning kõik teised teemast huvitatud isikud.

Õppemeetodid:

Õppe kestvus 4 AT. Interaktiivne loeng, auditooriumi kaasatus. Koolituse teoreetilist osa ilmestavad praktilised näited ja nende analüüs. Koolituse tulemusi hinnatakse arutelude käigus. Koolituse läbinu saab tunnistuse, kui osaleja on õppekava läbinud täies mahus.
Palun tutvuda ka kvaliteedi tagamise alustega.

Loobumistingimused:

Tellimusest taganemine on võimalik kui sündmuseni on jäänud rohkem kui 30 päeva (100% Tasu tagastatakse Kliendile). Osaline taganemine on võimalik 29 – 15 kalendripäeva enne Sündmuse toimumist (50% Tasu tagastatakse Kliendile). Tasu ei tagastata Kliendile ning arve kuulub tasumisele, kui sündmuseni on jäänud vähem kui 15 päeva.
Tellimusest taganemiseks esitab Klient EKKKle e-kirja teel taotluse (info@eestikonverentsikeskus.ee), kuhu märgib Sündmuse nime ja kuupäeva ning osaleja nime, millest soovib taganeda.

Vaidluste lahendamise kord: Kõik konfliktid ning arusaamatused koolitatava ja koolitaja vahel lahendatakse kirjalike läbirääkimiste teel. Kaebustele reageeritakse seitsme tööpäeva jooksul koolituste ja konverentside projektijuhi ning tegevjuhi poolt. Kui kokkulepet ei saavutata, kuuluvad vaidlused lahendamisele kohtu poolt seadusega sätestatud korras.

Projektijuht:

Kätlin Susi

Toitlustus:

Ei

* Koolituse autoriõigus kuulub Eesti Koolitus- ja Konverentsikeskusele. Programmi sisu kopeerimine keelatud. Jätame endale õiguse teha kavas muudatusi.