Ehitussektori ja kohalike omavalitsuste põrkumiskohad – mida on KOV’idel õigus nõuda, mida mitte?
Üldinfo
Saada sõbrale Toimumise kuupäev: 03.05.2022 - 03.05.2022 Registreerimise lõpp: 02.05.2022 Kestvus: Asukoht: Online-koolitus Hind: 199 € + kmEesti Koolitus- ja Konverentsikeskus on Eesti Töötukassa koolituskaardi koostööpartner.
Koolitus annab 3,8 TP (inseneri täiendõppe punkti).
Koolitus: Ehitussektori ja kohalike omavalitsuste põrkumiskohad – mida on KOV’idel õigus nõuda, mida mitte?
Ehitise ehitamiseks ja selle kasutusse võtmiseks on vaja pöörduda kohaliku omavalitsuse poole, kuna vajalike lubade väljastamine on kohaliku omavalitsuse ülesanne. Vaja on saada teavet, milliseid dokumente ja kuidas peab teavitamisel või loa taotlemisel esitama. See võib osutuda keeruliseks, sest erinevatel kohalikel omavalitsustel võivad olla välja kujunenud oma dokumentide nimekirjad.
Taotluse või teatise läbivaatamisel võib aga tekkida küsimus, kas kõik kohaliku omavalitsuse nõudmised on põhjendatud. Kui kohaliku omavalitsuse nõutud dokumente mitte esitada, ei pruugita vajalikku luba saada või loa saamine võib ebamõistlikult kaua aega võtta.
Koolituse eesmärk on anda ülevaade sellest, mida on KOV’idel ehitus- ja kasutusloa väljastamisel õigus nõuda ja mida mitte, lisaks analüüsitakse praktikas kõige sagedamini esinevaid KOV’ide alusetuid nõudeid.
Koolituse läbinu teab, kuidas teha vahet vajalikul ja ebavajalikul dokumendil ning seaduslikul ning ebaseaduslikul nõudmisel ning kuidas on võimalik loa taotlemisel rikutud õigusi kaitsta.
Praktilisi teadmisi jagab Merko Ehitus Eesti AS jurist Martina Proosa.
Programm
09:45 - 10:00
Kogunemine veebikeskkonda
10:00 - 12:00
Ehitussektori ja kohalike omavalitsuste põrkumiskohad – mida on KOV’idel õigus nõuda, mida mitte?
-
Ehitusõiguse jurist
- Taotluste ja teatiste vormid ja taotluse koostamine
- Milliseid dokumente võib kohalik omavalitsus nõuda?
- Näited praktikas enam levinud põhjendamatutest nõudmistest
- Kas ja millistel juhtudel võib kohalik omavalitsus taotluse/teatise tagastada?
- Keda kohalik omavalitsus võib veel menetlusse kaasata?
Paus
12:00 - 12:45
Paus
12:45 - 14:45
Koolitus jätkub
Martina Proosa
Merko Ehitus Eesti AS jurist
- Mida teha, kui ehitisregistris on esitatud taotluse või teatise kohta märkusi?
- Millal ja millise tähtaja jooksul tuleb ehitusluba ja kasutusluba anda?
- Kuidas on võimalik loa taotlemisel rikutud õigusi kaitsta?
- Mida teha, kui menetlus venib?
Õppekorralduse alused
Sündmuse tüüp:
Webinar
Lektorite arv:
1
Sihtrühm:
Õppemeetodid:
Õppe kestvus 5 AT. Interaktiivne loeng ning auditooriumi kaasatus. Osalejad saavad personaalselt vastused enda küsimustele. Koolituse läbinu saab tunnistuse, kui osaleja on õppekava läbinud täies mahus. Palun tutvuda ka kvaliteedi tagamise alustega.
Loobumistingimused:
Tellimusest taganemine on võimalik kui sündmuseni on jäänud rohkem kui 30 päeva (100% Tasu tagastatakse Kliendile). Osaline taganemine on võimalik 29 - 15 kalendripäeva enne Sündmuse toimumist (50% Tasu tagastatakse Kliendile). Tasu ei tagastata Kliendile ning arve kuulub tasumisele, kui sündmuseni on jäänud vähem kui 15 päeva.
Tellimusest taganemiseks esitab Klient EKKKle e-kirja teel taotluse (info@eestikonverentsikeskus.ee), kuhu märgib Sündmuse nime ja kuupäeva ning osaleja nime, millest soovib taganeda.
Vaidluste lahendamise kord: Kõik konfliktid ning arusaamatused koolitatava ja koolitaja vahel lahendatakse kirjalike läbirääkimiste teel. Kaebustele reageeritakse seitsme tööpäeva jooksul koolituste ja konverentside projektijuhi ning tegevjuhi poolt. Kui kokkulepet ei saavutata, kuuluvad vaidlused lahendamisele kohtu poolt seadusega sätestatud korras.
Projektijuht:
Mari Teppo, sündmuste produtsent
Toitlustus:
Ei
* Eesti Koolitus- ja Konverentsikeskus jätab endale õiguse teha kavas muudatusi.