4-päevase töönädala rakendamise õiguslikud nüansid

Üldinfo

Toimumise kuupäev: 13.06.2023 - 13.06.2023 Registreerimise lõpp: 12.06.2023 Kestvus: 3 AT Asukoht: Online-koolitus Hind: 219 € + km
Meie sooduspakkumistega liitujatele kehtib soodushind kuni 12. juunini Soodushind: 149 € + km
LIITU SOODUSPAKKUMISTEGA -30%

Eesti Koolitus- ja Konverentsikeskus on Eesti Töötukassa koolituskaardi koostööpartner

Online-koolitus: 4-päevase töönädala rakendamise õiguslikud nüansid

Üha rohkem tööandjaid nii Eestis kui mujal maailmas on pilotiseerimas või lausa üle läinud 4-päevasele töönädalale. Harjumuspärasest lühema töönädala kontseptsioon põhineb sellel, et inimesed kasutavad töötunde efektiivsemalt ning suudavad teha viie päeva töö kontsentreeritult nelja tööpäevaga. Uuringud on näidanud, et inimesed, kes töötavad neli päeva nädalas, on õnnelikumad, rohkem motiveeritud ja tööga rahul ning nende produktiivsus on sama või isegi kõrgem. Samuti on nad vähem stressis, mis omakorda viib vähemate haiguspäevadeni. 4-päevase töönädala juures on lisaks protsesside ja töövoogude tõhusamaks muutmisele oluline järgida ka mitmeid olulisi õiguslikke nüansse. Kuidas tõhusalt organisatsioon uuele töökorraldusele üle viia ja millega peab ettevõte selle juures arvestama?

Koolituse eesmärk on anda põhjalikud teadmised 4-päevase töönädala rakendamise õiguslikest nüanssidest.

Koolituse läbinu oskab kajastada 4-päevast töönädalat töölepingus, teab, millised kokkulepped tuleb töötajaga saavutada, tunneb 4-päevase töönädala tööaja arvestuse olulisi nüansse, omab ülevaadet ületunnitöö ja iganädalase puhkeaja põhimõtetest ning oskab hinnata ja hallata riske, mis tulenevad tööohutusest.

Peale online-koolituse toimumist saadame järelvaatamise lingi, mis on aktiivne 14 päeva.

Advertisement banner

Programm

Kogunemine veebikeskkonda


09:50 - 10:00

4-päevase töönädala rakendamise õiguslikud nüansid


10:00 - 12:00

  • Gaabriel Tavits

    Gaabriel Tavits

    Tartu Ülikool, töö- ja sotsiaalhooldusõiguse professor; õigusteaduskonna direktor

  • Kuidas kajastada töölepingus?
  • Missugused kokkulepped tuleb saavutada?
  • 4-päevane töönädal – tööaja arvestus
  • Ületunnitöö ja iganädalane puhkeaeg
  • Puhkuse planeerimine ja töötajate asendamine
  • Riskid, mis tulenevad tööohutusest

Õppekorralduse alused

Sündmuse tüüp:

Webinar

Lektorite arv:

1

Sihtrühm:

Koolitusele on oodatud tööandjad, ettevõtete juhid, raamatupidajad, personalijuhid, juristid, töövahenduse ja renditööga tegelevad ettevõtted, juhatuse liikmed ja kõik teised teemast huvitatud.

Õppemeetodid:

Õppe kestvus 3 AT. Interaktiivne loeng ning auditooriumi kaasatus. Koolituse läbinu saab tunnistuse, kui osaleja on õppekava läbinud täies mahus. Palun tutvuda ka kvaliteedi tagamise alustega.

Loobumistingimused:

Tellimusest taganemine on võimalik kui sündmuseni on jäänud rohkem kui 30 päeva (100% Tasu tagastatakse Kliendile). Osaline taganemine on võimalik 29 - 15 kalendripäeva enne Sündmuse toimumist (50% Tasu tagastatakse Kliendile). Tasu ei tagastata Kliendile ning arve kuulub tasumisele, kui sündmuseni on jäänud vähem kui 15 päeva. Tellimusest taganemiseks esitab Klient EKKKle e-kirja teel taotluse (info@eestikonverentsikeskus.ee), kuhu märgib Sündmuse nime ja kuupäeva ning osaleja nime, millest soovib taganeda.

Vaidluste lahendamise kord: Kõik konfliktid ning arusaamatused koolitatava ja koolitaja vahel lahendatakse kirjalike läbirääkimiste teel. Kaebustele reageeritakse seitsme tööpäeva jooksul koolituste ja konverentside projektijuhi ning tegevjuhi poolt. Kui kokkulepet ei saavutata, kuuluvad vaidlused lahendamisele kohtu poolt seadusega sätestatud korras.

Projektijuht:

Eveli Reitelmann

Toitlustus:

Ei

* Eesti Koolitus- ja Konverentsikeskus jätab endale õiguse teha kavas muudatusi