Hoonestusõigusega seonduvad vaidlused ja nende vältimine

Üldinfo

Toimumise kuupäev: 10.03.2023 - 10.03.2023 Registreerimise lõpp: 09.03.2023 Kestvus: 4 AT Asukoht: Online-koolitus Hind: 219 € + km
Meie sooduspakkumistega liitujatele kehtib soodushind kuni 9. märtsini Soodushind: 159 € + km
LIITU SOODUSPAKKUMISTEGA -30%

Eesti Koolitus- ja Konverentsikeskus on Eesti Töötukassa koolituskaardi koostööpartner

Online-koolitus: Hoonestusõigusega seonduvad vaidlused ja nende vältimine

Hoonestusõiguse seadmine on mõistlikuks alternatiiviks kinnisasja võõrandamisele ja omandamisele. Koolitusel käsitletakse hoonestusõigusega seotud võimalikke vaidlusküsimusi. Vaidluste vältimine on eelkõige võimalik siis, kui kõik olulised hoonestusõiguse seadmisega seotud küsimused on omavahel läbi räägitud ning selgelt ja arusaadavalt kirja pandud. Samuti peavad asjaosalised teadma, millised õigused ja kohustused neile seadustest tulenevad. Koolitusel käsitletakse põhjalikult hoonestusõiguse tingimusi, mis kõige enam vaidlusi tekitavad.

Koolituse eesmärk on jagada praktilisi nõuandeid, kuidas vältida hoonestusõigusega kõige enam esile kerkinud probleeme.

Koolituse läbinu mõistab hoonestusõiguse olulisi nüansse, tunneb seadusest tulenevaid poolte õiguseid ja kohustusi, teab, millised on sagedasemad hoonestusõigusega seonduvad vaidlusküsimused ja oskab neid vältida.

Peale online-koolituse toimumist saadame järelvaatamise lingi, mis on aktiivne 14 päeva.

Programm

Kogunemine veebikeskkonda


09:50 - 10:00

Hoonestusõigusega seonduvad vaidlused ja nende vältimine


10:00 - 13:15

  • millistel juhtudel ja millisel eesmärgil hoonestusõigus seatakse?
  • hoonestusõiguse tekkimine (ulatus, lepingud, kanded jmt.)
  • hoonestusõiguse seadmise lepingu tingimused (kokkulepped hoone osas, tasu, tähtaeg jmt.)
  • hoonestaja ja kinnisasja omaniku õigused ja kohustused
  • tehingud hoonestusõigusega
  • hoonestusõiguse lõppemine
  • millised õigused on hoonestajal ja kinnisasja omanikul seoses ehitisega hoonestusõiguse lõppemisel?

Õppekorralduse alused

Sündmuse tüüp:

Webinar

Lektorite arv:

1

Sihtrühm:

Kinnisasja omanikud, kinnisvaraarendajad, juristid, ehitusettevõtjad, riigi- ja kohaliku omavalitsuste ametnikud, spetsialistid, projekteerijad, arhitektid ning kõik teised teemast huvitatud isikud.

Õppemeetodid:

Õppe kestvus 4 AT. Interaktiivne loeng ning auditooriumi kaasatus. Koolituse läbinu saab tunnistuse, kui osaleja on õppekava läbinud täies mahus. Palun tutvuda ka kvaliteedi tagamise alustega.

Loobumistingimused:

Tellimusest taganemine on võimalik kui sündmuseni on jäänud rohkem kui 30 päeva (100% Tasu tagastatakse Kliendile). Osaline taganemine on võimalik 29 - 15 kalendripäeva enne Sündmuse toimumist (50% Tasu tagastatakse Kliendile). Tasu ei tagastata Kliendile ning arve kuulub tasumisele, kui sündmuseni on jäänud vähem kui 15 päeva. Tellimusest taganemiseks esitab Klient EKKKle e-kirja teel taotluse (info@eestikonverentsikeskus.ee), kuhu märgib Sündmuse nime ja kuupäeva ning osaleja nime, millest soovib taganeda.

Vaidluste lahendamise kord: Kõik konfliktid ning arusaamatused koolitatava ja koolitaja vahel lahendatakse kirjalike läbirääkimiste teel. Kaebustele reageeritakse seitsme tööpäeva jooksul koolituste ja konverentside projektijuhi ning tegevjuhi poolt. Kui kokkulepet ei saavutata, kuuluvad vaidlused lahendamisele kohtu poolt seadusega sätestatud korras.

Projektijuht:

Eveli Reitelmann

Toitlustus:

Ei

* Eesti Koolitus- ja Konverentsikeskus jätab endale õiguse teha kavas muudatusi