Kannatlikkuse arendamise tähtsus töökohal

Üldinfo

Toimumise kuupäev: 17.02.2023 - 17.02.2023 Registreerimise lõpp: 31.01.2023 Kestvus: 4 AT Asukoht: Online-koolitus Hind: 219 € + km
Meie sooduspakkumistega liitujatele kehtib soodushind kuni 16. veebruarini Soodushind: 149 € + km
LIITU SOODUSPAKKUMISTEGA -30%

Eesti Koolitus- ja Konverentsikeskus on Eesti Töötukassa koolituskaardi koostööpartner

Kuidas kasvatada kannatlikkust?

Töökeskkonnas, kus väärtustame kiirust, käegakatsutavaid tulemusi ja koheselt tehtud otsuseid, võib tunduda, et kannatlikkusele pole ruumi. Siiski on oluline seda harjutada, sest kannatlikkus on töökohal edu võtmeelement, mis võimaldab meil järjepidevalt eesmärke saavutada, aitab tõhustada otsuste langetamist ning toob kaasa positiivse meeskonnakultuuri. Empiirilised uuringud kannatlikkuse kohta on näidanud, et need avaldavad positiivset mõju ka loovusele, tootekvaliteedile, koostööle, tootlikkusele ning ettevõtte pikaajalisele jätkusuutlikkusele. Lisaks suurendab kannatlikkuse arendamine ja näitamine tõhusat juhtimiskäitumist ning teadagi on juhtimiskvaliteet suur konkurentsieelis.

Koolitusel osalenu:

 • teab, miks kannatlikkus tööl on oluline ja milliseid oskusi ning isiksuseomadusi arendada, et oma kannatikkust suurendada;
 • mõistab kannatlikuma olemise eeliseid;
 • oskab teha samme kannatlikkuse parandamiseks mistahes eluvaldkonnas.

Koolituse eesmärk on anda osalejatele strateegiad ja näpunäited, mis aitavad kannatlikkust kõigis eluvaldkondades arendada.

Väärtuslikke nõuandeid jagab Tallinna Tehnikaülikooli professor  Mare Teichmann, kes viimased paarkümmend aastat on tegelenud töö- ja organisatsioonipsühholoogiaga.

NB! Koolituse hinna sisse kuulub nii A-tüüpi isiksuse ning ekstravertsus / introvertsus skriiningutestide kui ka CMPS ja Tööalase kontrollkeskme testide tegemine.

Peale online-koolituse toimumist saadame koolituse järelvaatamise lingi, mis on aktiivne 14 päeva.

Programm

Kogunemine veebikeskkonda


09:50 - 10:00

Kuidas kasvatada kannatlikkust?


10:00 - 11:30

 • Mis on kannatlikkus?
 • Miks kannatlik käitumine tööl on oluline?
 • Kannatlikus versus kannatamatus, kärsitus töökohal
 • Kuidas arendada endas kannatlikkust?
 • Milliseid oskuseid arendada?
  (1) Kuulamisoskus
  (2) Kontroll emotsioonide üle ja stressitaluvus (jääda rahulikuks ka keerulises olukorras)
  (3) Info otsimine ja info kontrollimine, olukorrast ülevaate saamine (olukorrateadlikkus)
  (4) Konsulteerimine ja koostöö otsimine
  (5) Otsustamine (emotsionaalsed, intuitiivsed ja ratsionaalsed otsused)

Sirutuspaus


11:30 - 11:45

Koolitus jätkub


11:45 - 13:15

prof emer. Mare Teichmann, PE Konsult, juhataja

 • Milliseid isiksuse omadusi arendada?
  (1) A-tüüpi isiksus versus B-tüüpi isiksus*
  (2) Saavutusvajadus, domineerimine, sõltumatus**
  (3) Ekstravertsus, introvertsus*
  (4) Eksternaalsus, internaalsus tööl**

* A-tüüpi isiksuse ning ekstravertsus / introvertsus skriininguteste tehakse koolituse ajal
** CMPS testi ja Tööalase kontrollkeskme testi tehakse kodutööna

Õppekorralduse alused

Sündmuse tüüp:

Webinar

Lektorite arv:

1

Sihtrühm:

Õppemeetodid:

Õppe kogumaht 4 AT. Koolituspäevad on interaktiivse ülesehitusega, kus toimub koolitaja ning osaleja vaheline dialoog ning praktilised harjutused. Lisaks saavad osalejad personaalselt vastused enda küsimustele. Tunnistuse saavad kõik koolitusel osalejad. Programm toimub veebikeskkonnas. Palun tutvuda ka kvaliteedi tagamise alustega.

Loobumistingimused:

Tellimusest taganemine on võimalik kui sündmuseni on jäänud rohkem kui 30 päeva (100% Tasu tagastatakse Kliendile). Osaline taganemine on võimalik 29 - 15 kalendripäeva enne Sündmuse toimumist (50% Tasu tagastatakse Kliendile). Tasu ei tagastata Kliendile ning arve kuulub tasumisele, kui sündmuseni on jäänud vähem kui 15 päeva. Tellimusest taganemiseks esitab Klient EKKKle e-kirja teel taotluse (info@eestikonverentsikeskus.ee), kuhu märgib Sündmuse nime ja kuupäeva ning osaleja nime, millest soovib taganeda.

Vaidluste lahendamise kord: Kõik konfliktid ning arusaamatused koolitatava ja koolitaja vahel lahendatakse kirjalike läbirääkimiste teel. Kaebustele reageeritakse seitsme tööpäeva jooksul koolituste ja konverentside projektijuhi ning tegevjuhi poolt. Kui kokkulepet ei saavutata, kuuluvad vaidlused lahendamisele kohtu poolt seadusega sätestatud korras.

Projektijuht:

Kätlin Susi

Toitlustus:

Ei

* Koolituse autoriõigus kuulub Eesti Koolitus- ja Konverentsikeskusele. Programmi sisu kopeerimine keelatud. Jätame endale õiguse teha kavas muudatusi.