Muudatused töötervishoiu analüüsis, kaugtöö tingimustes ja terviseandmete töötlemises

Üldinfo

Toimumise kuupäev: 09.11.2022 - 09.11.2022 Registreerimise lõpp: 08.11.2022 Kestvus: 3 AT Asukoht: Online-koolitus Hind: 209 € + km
Meie sooduspakkumistega liitujatele kehtib soodushind kuni 8. novembrini Soodushind: 149 € + km
LIITU SOODUSPAKKUMISTEGA -30%

Eesti Koolitus- ja Konverentsikeskus on Eesti Töötukassa koolituskaardi koostööpartner

Online-koolitus: Muudatused töötervishoiu analüüsis, kaugtöö tingimustes ja terviseandmete töötlemises

Töötervishoiu ja tööohutuse seaduse ning töölepingu seaduse muutmise eesmärk on terviklikum ja süsteemsem töötervishoid ettevõttes. Planeeritavad muudatused toovad kaasa tööandjale uue kohustuse korraldada töötervishoiuteenuse osutamist nii, et sellega koos analüüsitakse ettevõtte töötervishoiu olukorda. Planeeritava muudatuse kehtestamisel suureneb tööandja koostöökohustus töötervishoiuarstiga. Antud kohustus eeldab töötervishoiuarsti suuremat rolli ja sisulist pädevust koostöö tegemisel tööandjaga.

Koolitusel käsitletakse samuti tööandja kohustusi kaugtöö korraldamisel. Kavandatava muudatusena soovitakse selgemalt reguleerida tööandja kohustusi kaugtöö korral ning täpsustada töötaja õigusi ja kohustusi ohutu töökeskkonna tagamisel. Koolitusel käsitletakse olulisemaid põhimõtteid kaugtöö korraldamisel.

Tänapäeval on muutumas aina olulisemaks töötaja isikuandmete töötlemise reeglid. Koolitusel käsitletakse eelnõuga kavandatud muudatusi, mis puudutavad töötajate andmete töötlemist terviseriskide maandamiseks, joobe tuvastamiseks, tööandjate halduskoormust tööõnnetuste,  kutsehaiguste uurimisel jne.

Peale online-koolituse toimumist saadame järelvaatamise lingi, mis on aktiivne 14 päeva.

Advertisement banner

Programm

Kogunemine veebikeskkonda


09:50 - 10:00

Plaanitavad seaduse muudatused seoses töötervishoiu olukorra analüüsiga ettevõttes, kaugtöö tingimustega ning töötaja terviseandmete töötlemisega


10:00 - 12:00

 • Elina Soomets

  Elina Soomets

  M.I.K.S. konsultatsioonid OÜ partner, jurist; Tartu Ülikooli lektor

 • Kavandatav oluline muudatus töötervishoiu ja tööohutuse valdkonnas: tööandja kohustus analüüsida ettevõtte töötervishoiu olukorda tervikuna koostöös töötervishoiu arstiga. Mida see toob kaasa seaduse jõustumisel?
 • Töötervishoiuarsti rolli tähtsuse võimalik suurenemine ettevõtte töös. Suhtlus partnerite vahel.
 • Kaugtöö korraldamisega seotud tööandja kohustuste selgem kajastamine seaduses. Kohustuste sisu.
 • Töötaja õigused ja kohustused ohutu töökeskkonna tagamisel.
 • Töötaja andmete töötlemise põhimõtete täpsustamine töökeskkonna korraldamisel.
 • Muud võimalikud muudatused, mis on seotud töökeskkonnaga. Sh tehniline lahendus alaealiste värbamisel (Töötamise registri andmete sidumine Tööinspektsiooni iseteeninduskeskkonnaga TEIS).

Õppekorralduse alused

Sündmuse tüüp:

Webinar

Lektorite arv:

1

Sihtrühm:

Õppemeetodid:

Õppe kestvus 3 AT. Interaktiivne loeng ning auditooriumi kaasatus. Koolituse läbinu saab tunnistuse, kui osaleja on õppekava läbinud täies mahus. Palun tutvuda ka kvaliteedi tagamise alustega.

Loobumistingimused:

Tellimusest taganemine on võimalik kui sündmuseni on jäänud rohkem kui 30 päeva (100% Tasu tagastatakse Kliendile). Osaline taganemine on võimalik 29 - 15 kalendripäeva enne Sündmuse toimumist (50% Tasu tagastatakse Kliendile). Tasu ei tagastata Kliendile ning arve kuulub tasumisele, kui sündmuseni on jäänud vähem kui 15 päeva. Tellimusest taganemiseks esitab Klient EKKKle e-kirja teel taotluse (info@eestikonverentsikeskus.ee), kuhu märgib Sündmuse nime ja kuupäeva ning osaleja nime, millest soovib taganeda.

Vaidluste lahendamise kord: Kõik konfliktid ning arusaamatused koolitatava ja koolitaja vahel lahendatakse kirjalike läbirääkimiste teel. Kaebustele reageeritakse seitsme tööpäeva jooksul koolituste ja konverentside projektijuhi ning tegevjuhi poolt. Kui kokkulepet ei saavutata, kuuluvad vaidlused lahendamisele kohtu poolt seadusega sätestatud korras.

Projektijuht:

Eveli Reitelmann

Toitlustus:

Ei

* Eesti Koolitus- ja Konverentsikeskus jätab endale õiguse teha kavas muudatusi