Teedeehituses levinud projekteerimisvead ning kuidas neid vältida (2,6 TP)

Üldinfo

Toimumise kuupäev: 13.02.2024 Registreerimise lõpp: 12.02.2024 Kestvus: 3 AT Asukoht: Online-koolitus Hind: 229 € + km
Meie sooduspakkumistega liitujatele kehtib soodushind kuni 12. veebruarini Soodushind: 159 € + km
LIITU SOODUSPAKKUMISTEGA -30%

Eesti Koolitus- ja Konverentsikeskus on Eesti Töötukassa koolituskaardi koostööpartner

Teedeehituses levinud projekteerimisvead ning kuidas neid vältida

Koolitus annab 2,6 TP (inseneri täiendõppe punkti).

Vead teede projekteerimisel ja selle ehituse erinevates etappides on suureks kuluallikaks tööde teostajale ning peavaluks tellijale. Kuidas näha varakult läbi projekteerimisvead ja ennetada vigu? Millised on sagedasemad komistuskohad?

Praktilise koolituse eesmärk on õppida ära tundma teedeehituses esinevaid peamisi probleeme ning jagada soovitusi juba tekkinud murekohtade lahendamiseks. Koolituse läbinu teab teedeehituses levinud projekteerimisvigu ning kuidas neid vältida. Koolituse käigus käsitletakse lisaks vigadele kõigis tööfaasides katendiarvutuse ja kandevõime mõõtmise küsimusi.

Koolitus on suunatud tegutsevatele ehitusinseneridele.

Koolituse viib läbi volitatud teedeinsener (tase 8) ning Tallinna Tehnikaülikooli teede ja ristmike projekteerimise lektor Ain Kendra.

Hinna sisse kuulub koolituse järelvaatamise võimalus 14 päeva jooksul.

Advertisement banner

Programm

13.02.2024


09:50 – 10:00

Kogunemine veebikeskkonda

10:00 – 12:00

Teedeehituses levinud projekteerimisvead ning kuidas neid vältida

  • Ain Kendra

    Ain Kendra

    Volitatud teedeinsener tase 8, T-Konsult OÜ juhataja ja konsultant, Tallinna Tehnikaülikooli lektor (teede ja ristmike projekteerimine)

  • Protsessi osalised ja nende rollid (insener, menetleja, tellija, projekteerija, ekspert ja liiklusohutuse audiitor, omanikujärelvalve, ehitaja)
  • Vigade põhjused ja võimalused riskide kahandamiseks – millele tähelepanu pöörata?
  • Teede projekteerimise raamistik ja tõenäolised muutused lähiajal (maanteede uus projekteerimisnorm, linnatänavate standardile tuleks lisada katendikataloog, kvaliteedinõuete määrus vajab asendamist)
  • Tihendustegur, elastsusmoodul, kandevõime – nõuded ja mõõtmised (plaatkoormuskatse kui etalon ja kergemad/kiiremad alternatiivid)
  • Püüame rohkem käsitleda protsessi kuni ehitamiseni (planeerimine, projekteerimine, ekspertiis ja audit. Nõuded materjalidele ja kvaliteedikontroll, kuid veidi vähem otseselt ehitusprotsessi

Õppekorralduse alused

Sündmuse tüüp:

Webinar

Lektorite arv:

1

Sihtrühm:

Koolitusele on oodatud ehitusinsenerid, teedeehituse projekti- ja objektijuhid, ehitusfirmade juhid, ehitusjärelevalvega tegelevad inimesed ja kõik teised teemast huvitatud isikud.

Õppemeetodid:

Õppe kestvus 3 AT. Interaktiivne loeng ning auditooriumi kaasatus. Koolituse läbinu saab tunnistuse, kui osaleja on õppekava läbinud täies mahus. Palun tutvuda ka kvaliteedi tagamise alustega.

Loobumistingimused:

Tellimusest taganemine on võimalik kui sündmuseni on jäänud rohkem kui 30 päeva (100% Tasu tagastatakse Kliendile). Osaline taganemine on võimalik 29 – 15 kalendripäeva enne Sündmuse toimumist (50% Tasu tagastatakse Kliendile). Tasu ei tagastata Kliendile ning arve kuulub tasumisele, kui sündmuseni on jäänud vähem kui 15 päeva. Tellimusest taganemiseks esitab Klient EKKKle e-kirja teel taotluse (info@eestikonverentsikeskus.ee), kuhu märgib Sündmuse nime ja kuupäeva ning osaleja nime, millest soovib taganeda.

Vaidluste lahendamise kord: Kõik konfliktid ning arusaamatused koolitatava ja koolitaja vahel lahendatakse kirjalike läbirääkimiste teel. Kaebustele reageeritakse seitsme tööpäeva jooksul koolituste ja konverentside projektijuhi ning tegevjuhi poolt. Kui kokkulepet ei saavutata, kuuluvad vaidlused lahendamisele kohtu poolt seadusega sätestatud korras.

Projektijuht:

Kätlin Susi

Toitlustus:

Ei

* Koolituse autoriõigus kuulub Eesti Koolitus- ja Konverentsikeskusele. Programmi sisu kopeerimine keelatud. Jätame endale õiguse teha kavas muudatusi.