Eesti Psühholoogia Konverents 2024: Saa vaimses töötervises must vöö!

Üldinfo

Toimumise kuupäev: 13.03.2024 Registreerimise lõpp: 12.03.2024 Kestvus: 6,2 AT Asukoht: Nordic Hotel Forum (Viru väljak 3, Tallinn) Hind: 279 € + km
Meie sooduspakkumistega liitujatele kehtib soodushind kuni 12. märtsini Soodushind: 199 € + km
LIITU SOODUSPAKKUMISTEGA -30%

Eesti Koolitus- ja Konverentsikeskus on Eesti Töötukassa koolituskaardi koostööpartner

Eesti Psühholoogia Konverents 2024: Saa vaimses töötervises must vöö!

Tervislik vaimne seisund on nagu nähtamatu tugisammas, mis kannab meid läbi elu erinevate väljakutsete ja kohustuste. Kui mõtleme töökeskkonnale ja igapäevasele sooritusele, avaneb meie ees oluline seos vaimse tervise ja üldise elukvaliteedi vahel. Töökeskkond, kus veedame suurema osa oma ärkveloleku ajast, mõjutab meie vaimset heaolu rohkem, kui võime esmapilgul aimata.

Tasakaalus ja toetav töökeskkond võib toimida kui vaimse tervise oaas, kus inimesed saavad kasvada, areneda ja täielikult panustada oma potentsiaali. Seega muutub oluliseks küsimus, kuidas saame toetada oma vaimset heaolu ning olla valmis erinevateks väljakutseteks, võimaldades meil olla oma parimal kujul nii isiklikus kui ka tööalases elus.

Psühholoogia konverentsil astuvad sel korral lavale oma ala asjatundjad ning praktikud, kes räägivad psühholoogilise kliima mõjust organisatsioonidele, jagavad nippe, kuidas puhata ilma süütundeta ning arendada vaimset vastupidavust. Samuti avame vaikse loobumise tagamaid, räägime edukuse määratlusest, käsitleme tehisintellekti ja digitaalsete töövahendite mõju vaimsele tervisele ning psühholoogilise nõustamise tähtsust töötervishoius.

Meeleoluka hommikukontserdiga esineb ning päeva juhib armastatud laulja ja näitleja Lauri Liiv.

Osalejate vahel loositakse kohapeal välja põnevaid kingitusi meie koostööpartnerite poolt.

Advertisement banner

Programm

13.03.2024


09:15 – 10:00

Registreerimine ja hommikukohv koos suupistetega

09:30 – 10:00

Meeleolukas hommikukontsert

10:00 – 10:05

Konverentsipäeva avamine

10:05 – 10:40

Edukus - iseenda potentsiaali rakendamine kui vaimse heaolu oluline osa

  • Ivar Raav

    Ivar Raav

    Raamat “Juhtimise jalajälg” autor, holistiline juhtimiskoolitaja ja mentor

Edu ja edukuse definitsioon võiks ja peaks olema iga inimese jaoks erinev, kuna iga inimese iseenda sügavam potentsiaal on erinev. Paraku õpivad inimesed edukuse definitsiooni teiste käest ja seejuures väga pindmiselt (näiteks on edukus tulemused, kuulsus, võim, raha, vastamine standardile ja/või teiste ootustele jne). Olemata iseenda edukuse definitsioonist teadlik, oleme vastuolus iseenda sügavama olemusega. Kui aga oleme vastuolus oma olemusega, annab sellest esmalt märku vaimne heaolu ning kui me seda kuulda ei võta, siis annab märku meie füüsiline keha. Ettekande jooksul teeme läbi personaalse praktilise harjutuse, et jõuda lähemale iseenda potentsiaalini ja saada aru, kas igaühe edukuse definitsioon on kooskõlas tema potentsiaaliga või on sinu vaimne heaolu ohustatud teiste poolt sinu jaoks defineeritud edukusest.

10:40 – 11:20

Tehisintellekti, automatiseerimise ja digitaalsete töövahendite mõjust vaimsele töötervisele

11:20 – 12:00

Quiet quitting ehk vaikne loobumine – mõju organisatsiooni sisekliimale ja tulemustele

  • Misasja? Mis juhtus? Tuled põlevad, aga kedagi pole kodus – kuidas me siia jõudsime?
  • Vaikse loobumise või tiksumise mõju töötulemustele
  • Kala ujub pea ees. Juhtimiskvaliteet kui konkurentsieelis
  • Kaasamine on motivatsiooni ema!
  • Juht ja tema tööriistakast – mida saab juht teha, et töötaja silmad säraksid ja töö lendaks?

12:00 – 13:00

Lõunapaus

13:00 – 13:35

Vaimne superjõud - kuidas saada tööl vaimselt kuulikindlaks?

Vaimse tervise edendamist on enda jaoks lihtne eesmärgistada, aga praktikas keerukam teostada. Pingelistel aegadel võib otsa saada vaimujõud või püsivust pärsib esmapilgul abstraktsena tunduv vaimse tervise olemus. Ettekandes analüüsime, millised võivad olla erinevad võimalused oma vaimse vastupidavuse kasvatamiseks, et valitud lähenemine eeskätt ka reaalne täituma oleks. Läbi neuropsühholoogia vaatame inimpsüühika toimimise põhiprintsiipe, et mõista, milliste tehnikatega tagada enda töövõime ja psühholoogiline heaolu ka pingelistel aegadel. Hangime erinevaid soovitusi ja nõuandeid, kuidas lahti mõtestada, mida ma üldse vajan ja kuidas läbi õigete tehnikate selleni jõuda.

13:35 – 14:05

Psühholoogiline nõustamine kui töötervishoiuteenuse osa

  • Ave-Gail Kaskla-Kuprys

    Ave-Gail Kaskla-Kuprys

    Töö- ja organisatsioonipsühholoog, kriisinõustaja, koolitaja, A-G Projekt OÜ omanik ja tegevjuht

Tervislik ja tasakaalustatud töökeskkond on hädavajalik, et tagada töötajate heaolu ja produktiivsus. Üks oluline aspekt töötervishoius on psühholoogiline nõustamine, mis keskendub töötajate vaimsele tervisele ja emotsionaalsele heaolule. Psühholoogiline nõustamine töökeskkonnas on suunatud töötajatele, kes võivad kogeda stressi, ärevust või muid emotsionaalseid väljakutseid seoses nende tööga. See protsess on suunatud nende individuaalsete vajaduste ja olukordade mõistmisele ning aitab neil arendada tõhusamaid stressijuhtimise strateegiaid. Nõustamise käigus käsitletakse tööga seotud stressoreid, suhtlemisprobleeme kolleegidega, töö- ja eraelu tasakaalu küsimusi ning muid emotsionaalseid muresid. Psühholoogiline nõustamine on oluline töötervishoiu element, mis toetab organisatsiooni kui terviku edukust, aidates töötajatel saavutada tasakaalu ja harmooniat nii töö- kui ka eraelus ning seeläbi võimaldab kasutada töötajatel oma potentsiaali täies mahus, teha kaalutletud otsuseid ning panustada organisatsiooni arengusse. Ettekandes räägime Võõras Sõber nõustamisformaadi näitel, kuidas psühholoogiline nõustamine aitab parandada psühhosotsiaalset töökeskkonda ning ennetada ja maandada psühhosotsiaalseid ohutegureid. 

14:05 – 14:35

Tahe - kuhu see kaob ja kuidas see hõlpsamalt üles leida?

Ideaalses maailmas oleks töötaja koguaeg tahtmist täis tööd teha, kuid paraku reaalsus on see, et mingi perspektiivi lõikes märkame me kõik, et tahe tegutseda kuhugi kaob ja sellest saab probleem, millega on vaja tegeleda.

  • Kuidas efektiivsel viisil leida ülesse need aspektid, mis tahte on ära viinud ja saada ülevaade sellest, et võibolla kõik ei olegi üdini halb, vaid ainult osa töised asju mõjutab tahet?
  • Kuidas hinnata tahte püsimist psühholoogiliste põhivajaduste rahuldamise võtmes?
  • Milline võiks olla action-plan, et tahe taas üles leida?
  • Praktilised eneseanalüüsimise võtted ja olulised teadmised kiireks olukorra kaardistamiseks ja sealt edasi tegevusplaani väljatöötamiseks. Hea sisend iseenda juhtimiseks kui ka arenguvestlusele minekuks.

14:35 – 15:05

Kohvipaus

15:05 – 15:35

Psühholoogilise kliima juhtimine organisatsioonis

  • Mis on organisatsiooni psühholoogiline kliima?
  • Kui hea on psühholoogiline kliima Eesti organisatsioonides? (PE Konsult uuringud, 2018-2023)
  • Kuidas on organisatsiooni psühholoogiline kliima seotud töötajate tööstressi, töövõime, töömotivatsiooni, töö tulemuslikkuse ja tervisega? (PE Konsult uuringud, 2018-2023)
  • Organisatsiooni psühholoogilise kliima mõjurid – mis mõjutab organisatsiooni psühholoogilist kliimat? (PE Konsult uuringud, 2018-2023)
  • Kuidas juhtida organisatsiooni psühholoogilist kliimat?

15:35 – 16:05

Kuidas päriselt ennast välja lülitada ilma süümepiinu tundmata?

  • Miks on vajalik puhata ja ennast häirivatest teguritest välja lülitada?
  • Miks võivad puhates tekkida süütunded?
  • Mida saame ette võtta selliste süütunnete leevendamiseks?
  • Praktilised nipid, kuidas oma tähelepanu juhtida ja süümepiinade vabamalt puhata

16:05 – 16:15

Konverentsipäeva kokkuvõte ja lõpetamine

Õppekorralduse alused

Sündmuse tüüp:

Konverents

Lektorite arv:

9

Sihtrühm:

Ettevõtte ja asutuse juhid, keskastmejuhid, personalitöötajad, meditsiinitöötajad ning spetsialistid, kes väärtustavad tugevat vaimset vormi ning kõrget töövõimekust.

Õppemeetodid:

Õppe kestvus 6,2 AT. Interaktiivne loeng, auditooriumi kaasatus ning juhtumite analüüs. Palun tutvuda ka kvaliteedi tagamise alustega.

Loobumistingimused:

Tellimusest taganemine on võimalik kui sündmuseni on jäänud rohkem kui 30 päeva (100% Tasu tagastatakse Kliendile). Osaline taganemine on võimalik 29 – 15 kalendripäeva enne Sündmuse toimumist (50% Tasu tagastatakse Kliendile). Tasu ei tagastata Kliendile ning arve kuulub tasumisele, kui sündmuseni on jäänud vähem kui 15 päeva. Tellimusest taganemiseks esitab Klient EKKKle e-kirja teel taotluse (info@eestikonverentsikeskus.ee), kuhu märgib Sündmuse nime ja kuupäeva ning osaleja nime, millest soovib taganeda.

Vaidluste lahendamise kord: Kõik konfliktid ning arusaamatused koolitatava ja koolitaja vahel lahendatakse kirjalike läbirääkimiste teel. Kaebustele reageeritakse seitsme tööpäeva jooksul koolituste ja konverentside projektijuhi ning tegevjuhi poolt. Kui kokkulepet ei saavutata, kuuluvad vaidlused lahendamisele kohtu poolt seadusega sätestatud korras.

Projektijuht:

Kätlin Susi

Toitlustus:

Jah

* Eesti Koolitus- ja Konverentsikeskus jätab endale õiguse teha kavas muudatusi.

Konsultatsioonid

Kui teil on küsimusi ja vajate individuaalset konsultatsiooni, valige lektor ja registreeruge konsultatsioonile