Infoturve ja küberturvalisus – millised riskid tekivad teabehaldusele üleminekul?
Üldinfo
Saada sõbrale Toimumise kuupäev: 09.11.2022 - 09.11.2022 Registreerimise lõpp: 08.11.2022 Kestvus: 5 AT Asukoht: Online-koolitus Hind: 239 € + kmEesti Koolitus- ja Konverentsikeskus on Eesti Töötukassa koolituskaardi koostööpartner
Infoturve ja küberturvalisus – kuidas maandada erinevaid turvariske?
Oht sattuda küberrünnakute või -pettuste ohvriks on viimastel aastatel suurenenud, mistõttu peaks heal tasemel infoturbe tagamine olema iga ettevõtte ja asutuse prioriteet. Sagenenud on intsidendid kasutajaandmete “õngitsemisest” ning erinevad häkkimised programmidesse või pilvekeskkonda. Küberturvalisusele tuleb tähelepanu pöörata enne mistahes intsidendi toimumist, sest lisaks mainekahjule on tagajärgedega tegelemine ennetamisega võrreldes majanduslikult kulukam. Siinkohal tuleb nii tööandjatel kui ka töötajatel üheskoos panustada ettevõtte süsteemide ja andmete kaitseks ning turvariskide maandamiseks.
Koolituse eesmärk on tõsta osalejate infoturbealaseid teadmisi, teadvustada võimalikke küberriske ning anda väärtuslikke soovitusi ja nõuandeid, kuidas ennast ohtude eest kaitsta. Koolitus on rikastatud põnevate ja eluliste näidetega ning teadlikult välditakse tehnilisi termineid ja keerukaid haldusvõtete kirjeldusi.
Koolituse läbinu teab, kuidas hoida enda andmeid küberkurjategijate eest; millised on levinuimad infoturbega seotud ohud; kuidas maandada erinevaid turvariske ning mida tähendab Social Engineering. Lisaks mõistab osaleja, milline on erinevate intsidentide mõju organisatsioonile.
Koolituse viib läbi RaulWalter OÜ küberturbe ekspert Klaid Mägi, kes on ühtlasi endine Riigi Infosüsteemi Ameti (RIA) intsidentide käsitlemise osakonna (CERT-EE) juht.
Peale online-koolituse toimumist saadame järelvaatamise lingi, mis on aktiivne 14 päeva.
Programm
Veebikeskkonda kogunemine
09:50 - 10:00
Infoturve ja küberturvalisus
10:00 - 12:00
-
Küberturbeekspert
- Infosüsteemide ja andmete kaitsevajadus, millised on järelevalve ja kontrollimehhanismid (logid, pistelised kontrollid jms)
- BYOD (bring your own device) poliitika rakendamine asutuses ja sellega kaasnevate riskide haldamine
- Mobiilside seadme (sh ka isikliku seadme nagu tahvelarvuti, telefon) turvaline kasutamine
- E-postkasti kaitsemeetmed ja nende rakendamine (paroolide valik, autentimine, konto ülevõtmise päästemehhanismid
- Ülevaade personaalsesse postkasti laekuvast pahavarast (petukirjad, andmete väljapetmine õngitsuslehtede või kirjade kaudu, C&C pahavara, ransomware) ja rünnetest, sh kombineeritud rünnetest)
Sirutuspaus
12:00 - 12:30
Koolitus jätkub
12:30 - 14:30
Klaid Mägi, Küberturbeekspert
- ID-kaardi, mobiil-ID, smart-ID eelised paroolide ees ja nende rakendamine
- IT halduse tähendus ja olulisus, puuduliku halduse tagajärjed IT tööriistade töökindlusele ja turvalisusele (nt andmete kadu ja hävimine)
- Turvaliste ühenduste kasutamine ettevõtte või asutuse infovarade kasutamisel. Wifi salasõnad (vaikimisi salasõnad on tihtipeale kalkuleeritavad), muutuvad salasõnad arvutis, (tasuta) turvatarkvara soovitused nii mobiilile kui tavaarvutile
- Wifi võrgud lähetustes (hotellid, välismaa) jmt
- Turvaline interneti kasutamine ehk “surfamine”
Õppekorralduse alused
Sündmuse tüüp:
Webinar
Lektorite arv:
1
Sihtrühm:
Õppemeetodid:
Õppe kestvus 5 AT. Interaktiivne loeng ning auditooriumi kaasatus, juhtumi analüüs. Osalejad saavad personaalselt vastused enda küsimustele. Koolituse läbinu saab tunnistuse, kui osaleja on õppekava läbinud täies mahus. Palun tutvuda ka kvaliteedi tagamise alustega.
Loobumistingimused:
Tellimusest taganemine on võimalik kui sündmuseni on jäänud rohkem kui 30 päeva (100% Tasu tagastatakse Kliendile). Osaline taganemine on võimalik 29 - 15 kalendripäeva enne Sündmuse toimumist (50% Tasu tagastatakse Kliendile). Tasu ei tagastata Kliendile ning arve kuulub tasumisele, kui sündmuseni on jäänud vähem kui 15 päeva. Tellimusest taganemiseks esitab Klient EKKKle e-kirja teel taotluse (info@eestikonverentsikeskus.ee), kuhu märgib Sündmuse nime ja kuupäeva ning osaleja nime, millest soovib taganeda.
Vaidluste lahendamise kord: Kõik konfliktid ning arusaamatused koolitatava ja koolitaja vahel lahendatakse kirjalike läbirääkimiste teel. Kaebustele reageeritakse seitsme tööpäeva jooksul koolituste ja konverentside projektijuhi ning tegevjuhi poolt. Kui kokkulepet ei saavutata, kuuluvad vaidlused lahendamisele kohtu poolt seadusega sätestatud korras.
Projektijuht:
Kätlin Susi, sündmuste produtsent
Toitlustus:
Ei
* Koolituse autoriõigus kuulub Eesti Koolitus- ja Konverentsikeskusele. Programmi sisu kopeerimine keelatud. Jätame endale õiguse teha kavas muudatusi.