Maa ja ehitise sihtotstarve ning selle muutmine

Üldinfo

Toimumise kuupäev: 31.05.2023 - 31.05.2023 Registreerimise lõpp: 30.05.2023 Kestvus: Asukoht: Online-koolitus Hind: 239 € + km
Meie sooduspakkumistega liitujatele kehtib soodushind kuni 30. maini Soodushind: 159 € + km
LIITU SOODUSPAKKUMISTEGA -30%

Maa ja ehitise sihtotstarve ning selle muutmine

Eesti Koolitus- ja Konverentsikeskus on Eesti Töötukassa koolituskaardi koostööpartner.

Koolitus annab 3,2 TP (inseneri täiendõppe punkti).

Igale maatükile ja ehitisele määratakse kasutamise otstarve või otstarbed vastavalt millele on võimalik seda kasutada. Aga mis juhtub siis, kui seda ei tehta? Praktikas võib tekkida vajadus ka otstarvet muuta. Näiteks võib omanikul tekkida soov võtta maatulundusmaa kasutusele elamumaana või muuta eluruumina kasutatav korter büroopinnaks (või vastupidi).

Koolituse eesmärk on anda ülevaade, kas ja kuidas seda saab teha ning milliseid menetlusi selleks on vaja läbi viia.

Koolituse läbinu teab muuhulgas, millised piirangud võivad otstarbe muutmise välistada või seda piirata. Lisaks seda, kuidas ehitise otstarve tekib, millist liiki ja millise sisuga otstarbeid saab määrata ning milline on otstarbe õiguslik sisu. Samuti räägitakse, mis juhtub, kui ehitist ei kasutata kindlaksmääratud otstarbel.

Praktilisi teadmisi jagab Merko Ehitus Eesti AS jurist Martina Proosa.

Advertisement banner

Programm

Kogunemine veebikeskkonda


09:45 - 10:00

Kinnistu ja ehitise sihtotstarbe muutmine


10:00 - 11:30

  • Erinevad otstarvete liigid ja nende omavahelised seosed
  • Kes ja mille alusel sihtotstarbeid määrab, kus need on nähtavad
  • Otstarbe siduvus

Virgutuspaus


11:30 - 11:45

Koolitus jätkub


11:45 - 13:15

Martina Proosa
Merko Ehitus Eesti AS jurist

  • Millistel juhtudel on võimalik sihtotstarbeid muuta
  • Kuidas toimub otstarvete muutmine

Õppekorralduse alused

Sündmuse tüüp:

Webinar

Lektorite arv:

1

Sihtrühm:

Ehitusettevõtjad, arendajad, ehituse projektijuhid, spetsialistid, kohalikud omavalitsused ning kõik teised teemast huvitatud isikud.

Õppemeetodid:

Õppe kestvus 4 AT. Interaktiivne loeng ning auditooriumi kaasatus. Koolituse läbinu saab tunnistuse, kui osaleja on täitnud kõiki õppekava läbimise nõudeid täies mahus. Palun tutvuda ka kvaliteedi tagamise alustega.

Loobumistingimused:

Tellimusest taganemine on võimalik kui sündmuseni on jäänud rohkem kui 30 päeva (100% Tasu tagastatakse Kliendile). Osaline taganemine on võimalik 29 - 15 kalendripäeva enne Sündmuse toimumist (50% Tasu tagastatakse Kliendile). Tasu ei tagastata Kliendile ning arve kuulub tasumisele, kui sündmuseni on jäänud vähem kui 15 päeva.
Tellimusest taganemiseks esitab Klient EKKKle e-kirja teel taotluse (info@eestikonverentsikeskus.ee), kuhu märgib Sündmuse nime ja kuupäeva ning osaleja nime, millest soovib taganeda.

Vaidluste lahendamise kord: Kõik konfliktid ning arusaamatused koolitatava ja koolitaja vahel lahendatakse kirjalike läbirääkimiste teel. Kaebustele reageeritakse seitsme tööpäeva jooksul koolituste ja konverentside projektijuhi ning tegevjuhi poolt. Kui kokkulepet ei saavutata, kuuluvad vaidlused lahendamisele kohtu poolt seadusega sätestatud korras.

Projektijuht:

Mari Teppo, sündmuste produtsent

Toitlustus:

Ei

* Eesti Koolitus- ja Konverentsikeskus jätab endale õiguse teha kavas muudatusi