Eesti Koolitus- ja Konverentsikeskus on Eesti Töötukassa koolituskaardi koostööpartner
Ületöötamise selged märgid ning kuidas juhti õigeaegselt ülekoormusest teavitada
Ületöötamist ning läbipõlemist võib nimetada meie aja epideemiaks. Oleme harjunud töötama oma võimete piiril ning peame pikki tööpäevi ning pidevat kurnatusetunnet tööalase edukuse märgiks. Pikaajaliselt pingelises keskkonnas viibimine mõjub aga psüühikale, mis toob kaasa muu hulgas töörahulolu vähenemise, konfliktide tekkimise suhetes ning positiivsete emotsioonide vähenemise ja negatiivsete emotsioonide suurenemise tööl. Mida saab töötaja ise ette võtta? Kuidas ning millal on õige aeg juhti teavitada? Mida organisatsioon saab teha ehk kuidas tõenduspõhiselt sekkuda?
Koolituspäeva eesmärk on anda põhjalik ülevaade, millised tunnused viitavad ületöötamisele ja mida saab nii töötaja kui organisatsioon ülekoormuse korral ette võtta. Lisaks anda teadmised, mida tasub seadusandlust arvestades silmas pidada ehk millised on töökorralduslikud normid, puhkeajad, puhkused, muutuvtunnikokkulepped, kaugtöökorraldus jms.
Koolituspäeva läbinu teab ületöötamise tekkepõhjuseid ning tunnuseid; mõistab, mida saab teha nii töötaja kui organisatsiooni tasandil selles olukorras; oskab teavitada oma juhti ülekoormuse korral ning teab, kas ja kuidas kaitseb seadus töötajat ülekoormuse eest.
Nendel teemadel arutlevad Tööinspektsiooni nõustamisjurist Ene Olle ning psühholoogiaprofessor Mare Teichmann.
Peale online-koolituse toimumist saadame järelvaatamise lingi, mis on aktiivne neliteist päeva.
