Üldinfo

Koolitus toimus:
18.10.2022
Kestvus:
3 AT
Hind: Liitu uudiskirjaga
kõik koolitused
199 € + km
Meie sooduspakkumistega liitujatele kehtib soodushind 139€ + km

Salvestatud koolituse video ostu korral on võimalik seda järele vaadata 14 päeva alates lingi saamise hetkest. Link saadetakse peale arve tasumist.

Eesti Koolitus- ja Konverentsikeskus on Eesti Töötukassa koolituskaardi koostööpartner

Salvestus: Avaliku teenistuse seaduse muudatused, peamised töövaidlused ja nende vältimine

Avaliku teenistuse seadust järgides esineb mitmeid tüüpvigu. Kuidas neid vältida ning millised on võimalikud lahendused? Mida õppida viimastest aktuaalsetest ATS-i vaidlustest? Koolitusel selgitatakse põhjalikult avaliku teenistuse seadusega seonduvaid probleemküsimusi ning nende võimalikke lahendusi. Ühtlasi käsitletakse 14. juunil 2022 jõustunud ATSi muudatusi.

Koolituse eesmärk on anda ülevaade 14.06.22 jõustunud ATSi muudatustest, jagada praktilisi nõuandeid, kuidas vältida avaliku teenistuse seadusega kõige enam esile kerkinud probleeme. Käsitlemist leiavad muu hulgas teemad: distsiplinaarmenetlus ja selle läbiviimine, ärakuulamisõiguse tagamine, teenistusest vabastamine ja selle vormistamine ning ametniku nõudeõigused teenistusest ebaseaduslikul vabastamisel.

Koolituse läbinu teab juunis 2022 jõustuvaid muudatusioskab rakendada avaliku teenistuse seadust, teab eeltoodud probleeme käsitlevat vaidluspraktikat ja seda, milliseid tingimusi tuleb selliste vaidluste ennetamiseks järgida.

Programm

Avaliku teenistuse seaduse muudatused, peamised töövaidlused ja nende vältimine

 • Gaabriel Tavits

  Gaabriel Tavits

  Tartu Ülikool, töö- ja sotsiaalhooldusõiguse professor; õigusteaduskonna direktor

 • Avaliku teenistuse seaduse muudatused, mis jõustuvad 14.06.2022
 • Ametniku teenistuskohustused, nende kindlaksmääramine
 • Distsiplinaarmenetlus, selle läbiviimine ja etapid
 • Ärakuulamisõiguse tagamine
 • Teenistusest vabastamine ja selle vormistamine
 • Teenistusest vabastamise erinevad põhjused
 • Ametniku nõudeõigused teenistusest ebaseaduslikul vabastamisel

Õppekorralduse alused

Sündmuse tüüp:
Salvestus
Lektorite arv:
1
Sihtrühm:
Koolitusele on oodatud avaliku teenistuse personalijuhid, raamatupidajad, finantsjuhid, juristid ning kõik teised teemast huvitatud.
Õppemeetodid:

Õppe kestvus 3 AT. Tunnistuse saavad kõik koolitusel osalejad. Programm toimub veebikeskkonnas. Palun tutvuda ka kvaliteedi tagamise alustega.

Loobumistingimused:

Kui Te ei jää teenusega rahule, siis palume tellimusest taganemiseks 14 päeva jooksul pärast ostu sooritamist esitada EKKK-le e-kirja teel (info@eestikonverentsikeskus.ee) põhjendusega taotlus, kuhu märgite lisaks Sündmuse nime ja kuupäeva ning osaleja nime, millest soovite taganeda.

Vaidluste lahendamise kord: Kõik konfliktid ning arusaamatused koolitatava ja koolitaja vahel lahendatakse kirjalike läbirääkimiste teel. Kaebustele reageeritakse seitsme tööpäeva jooksul koolituste ja konverentside projektijuhi ning tegevjuhi poolt. Kui kokkulepet ei saavutata, kuuluvad vaidlused lahendamisele kohtu poolt seadusega sätestatud korras.

Projektijuht:
Eveli Reitelmann
* Koolituse autoriõigus kuulub Eesti Koolitus- ja Konverentsikeskusele. Programmi sisu kopeerimine keelatud.